Soczi 2014. Krystyna Pałka

Autor: archiwum se.pl

Soczi 2014, biathlon. Krystyna Pałka trafiła w dziesiątkę

2014-02-15 5:00

Polskie biatlonistki przebudziły się nieco w trzecim starcie na olimpijskiej trasie. Krystyna Pałka (30 l.) zajęła dziesiąte miejsce w biegu długim na 15 km, a Monika Hojnisz (22 l.) - dwunaste. Drugi złoty medal w Krasnej Polanie wywalczyła Białorusinka Daria Domraczewa (27 l.).

Krystyna Pałka zaliczyła wreszcie idealny wynik strzelecki - zestrzeliła wszystkie 20 tarcz. Biegła dość szybko, stąd miejsce w czołówce. Nie na tyle jednak szybko, by stanąć na podium. Stanęły na nim natomiast dwie pozostałe zawodniczki pierwszej dziesiątki, które nie chybiły ani razu: Szwajcarka Selina Gasparin (srebro) i Białorusinka Natalia Skardino (brąz).

Znacznie lepiej od koleżanki pobiegła Monika Hojnisz, ale po raz drugi w tych igrzyskach (poprzednio w biegu pościgowym) dwa "pudła" pozbawiły ją medalu. Gdyby nie dwie karne minuty, zdobyłaby brąz. Weronika Nowakowska (4 chybienia) i Magdalena Gwizdoń (2) znalazły się na początku czwartej dziesiątki.