Szczęśliwa trzynastka polskich biathlonistów

2009-12-06 14:48

Reprezentacja Polski, z jej liderem Tomasz Sikorą w składzie, zajęła 13. miejsce w biegu sztafetowym 4x7,5 km, który odbył się w szwedzkim Oestersund. Wygrali Francuzi, którzy wyprzedzili Norwegów i Austriaków.

Polacy wystąpili w składzie: Łukasz Witek, Łukasz Szczurek, Tomasz Sikora i Mirosław Kobus.

Biegnący na pierwszej zmianie Witek na strzelnicy był bezbłędny, Szczurek i Sikora pomylili się tylko raz, a Kobus dwukrotnie. Przez pierwsze dwie zmiany Polacy utrzymywali się w okolicach końca drugiej dziesiątki, ale świetnym biegiem popisał się Tomasz Sikora, który wywindował naszą drużynę o 6 pozycji. Dzięki dobremu strzelaniu Mirosława Kobusa udało się zakończyć rywalizację na 13. miejscu z 10 sekundami straty do dwunastych Włochów.

Zawody pewnie wygrali Francuzi w składzie: Vincent Jay, Vincent Defrasne, Simon Fourcade oraz Martin Fourcade, przed Norwegami - Emilem Hegle Svendsenem, Alexandrem Osem, Larsem Bergerem i Ole Einarem Bjoerndalenem. Trzecie miejsce zajęli Austriacy - Daniel Mesotitsch, Simon Eder, Dominik Landertinger oraz Christoph Sumann.

W niedzielę odbędzie się również sztafeta 4x6 km pań.