Autor: Cyfrasport Michał Fidziukiewicz, nowy napastnik Polonii Warszawa

Falstart Czarnych Koszul

To nie tak miało być. Nieudany start Polonii Warszawa w 2. lidze

2022-07-24 8:31

Piłkarze Polonii po pięciu latach nieobecności wrócili do drugiej ligi. Przed startem zakontraktowano kilku nowych graczy. Sezon Czarne Koszule zainaugurowały dopiero teraz, bo w poprzedniej kolejce ich spotkanie z KKS Kalisz zostało przełożone. Na początek nie udało się sięgnąć po punkty.

Na razie zaliczyli falstart, bo przegrali 1:2 na wyjeździe z Pogonią Siedlce. Gospodarze dwie bramki zdobyli w pierwszej połowie, a bohaterem był Damian Nowak. Po pierwszym trafieniu arbiter przerwał spotkanie na około pół godziny, bo doszło do awantur między kibicami obu drużyn. W drugiej połowie gola dla warszawskiej drużyny strzelił Krystian Pieczara. W takim zestawieniu zagrała Polonia z Pogonią Siedlce: Brudnicki – Pazio (80. Pieńkowski), Mikołajewski, Jarosz, Kowalski-Haberek, Fadecki (80. Wawszczyk), Marciniec, Piątek (58. Michalski), Koton, Kluska (58. Bajdur), Pieczara (58. Fidziukiewicz). W następnej kolejce (1.08) rywalem podopiecznych trenera Rafała Smalca będzie Stomil Olsztyn, który w ubiegłym sezonie spadł z pierwszej ligi.

Kacper Tobiasz zapłacił podwójnie. Kolejne czyste konto i kolejny gest bramkarza Legii Warszawa

Czy Polonia Warszawa wróci do ekstraklasy?