Autor: Cyfrasport Michał Fidziukiewicz, nowy napastnik Polonii Warszawa

Falstart Czarnych Koszul

To nie tak miało być. Nieudany start Polonii Warszawa w 2. lidze

2022-07-24 8:31

Piłkarze Polonii po pięciu latach nieobecności wrócili do drugiej ligi. Przed startem zakontraktowano kilku nowych graczy. Sezon Czarne Koszule zainaugurowały dopiero teraz, bo w poprzedniej kolejce ich spotkanie z KKS Kalisz zostało przełożone. Na początek nie udało się sięgnąć po punkty.

Na razie zaliczyli falstart, bo przegrali 1:2 na wyjeździe z Pogonią Siedlce. Gospodarze dwie bramki zdobyli w pierwszej połowie, a bohaterem był Damian Nowak. Po pierwszym trafieniu arbiter przerwał spotkanie na około pół godziny, bo doszło do awantur między kibicami obu drużyn. W drugiej połowie gola dla warszawskiej drużyny strzelił Krystian Pieczara. W takim zestawieniu zagrała Polonia z Pogonią Siedlce: Brudnicki – Pazio (80. Pieńkowski), Mikołajewski, Jarosz, Kowalski-Haberek, Fadecki (80. Wawszczyk), Marciniec, Piątek (58. Michalski), Koton, Kluska (58. Bajdur), Pieczara (58. Fidziukiewicz). W następnej kolejce (1.08) rywalem podopiecznych trenera Rafała Smalca będzie Stomil Olsztyn, który w ubiegłym sezonie spadł z pierwszej ligi.

Kacper Tobiasz zapłacił podwójnie. Kolejne czyste konto i kolejny gest bramkarza Legii Warszawa

Czy Polonia Warszawa wróci do ekstraklasy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE