Marcel Kittel, kolarstwo

Autor: Eastnews Marcel Kittel, kolarstwo

Tour de France 2014. Marcel Kittel wygrał 3.etap!

2014-07-07 19:35

Niemiec Marcel Kittel wygrał 3. etap kolarskiego Tour de France. Dla 26-letniego zawodnika było to już drugie zwycięstwo w tegorocznym wyścigu.

W poniedziałek kolarze rywalizowali na trasie z Cambridge do Londynu. 155-kilometrowy etap najszybciej pokonał Kittel, który wyprzedził na mecie kolejno Petera Sagana i Marka Renshawa.

Zobacz koniecznie: Tour de France 2014. Rafał Majka: Przeprowadzę Contadora przez Pireneje [WYWIAD]

Niemiec zajmuje obecnie drugie meijsce w klasyfikacji punktowej, której przewodzi Sagan. W "generalce" liderem wciąż jest Vincenzo Nibali, zwycięzca niedzielnego etapu.

Najlepszy z Polaków - Michał Kwiatkowski zajął 16. miejsce. W klasyfikacji generalnej zajmuje obecnie 21. pozycję. Jeżeli chodzi o pozostałych Polaków, to Michał Gołaś ukończył rywalizację jako 39., Maciej Bodnar 95., Bartosz Huzarski 114., a Rafał Majka dopiero 193.