Zhao Xintong

i

Autor: East News Zhao Xintong

Koniec pobłażania!

Wielki proceder ustawiania meczów wyszedł na jaw! Posypały się dożywotnie dyskwalifikacje

2023-06-07 14:13

Ustawianie spotkań w rozgrywkach sportowych jest coraz większą plagą. Proceder dotarł nawet do snookera, ale władze tej dyscypliny sportu zareagowały natychmiast. Zdyskwalifikowano bądź zawieszono czołowych zawodników z Chin.

Władze Światowego Stowarzyszenia Zawodowego Bilardu i Snookera (WPBSA) bardzo wnikliwie przyjrzały się ustawianiu meczów i podjęły bezwzględne decyzje. Dożywotnio zdyskwalifikowano dwóch zawodników z Chin - Lianga Wenbo oraz Li Hanga. Pierwszy z nich był oskarżony o zajmowanie się ustawianiem meczów, nakłanianie innych graczy do ustawiania meczów, utrudnianie dochodzenia i brak współpracy z organami WPBSA. Z kolei Li Hang miał podobne zarzuty, a prócz tego obstawiał mecze snookera. Wśród ośmiu innych zawodników są dwaj bardzo znani w tej dyscyplinie. Zhao Xintong to zwycięzca UK Championship 2021 oraz Yan Bingtao, który wygrał Masters w 2021 roku.

Te dwa turnieje, obok World Championship to najważniejsze w tej dyscyplinie sportu i nazywane są Triple Crown (Potrójna Korona). Dla przykładu mistrzostwa Wielkiej Brytanii (UK Championship) są sowicie wynagradzane i dają graczom szansę na wygranie 850 tys. funtów. Zhao Xington został zawieszony na 1,5 roku, a drugi z Chińczyków na 5 miesięcy. - Serce się łamie, gdy patrzę, jak młodzi i utalentowani zawodnicy nie przestrzegają regulaminu pod presją wywieraną przez dwóch starszych graczy - powiedział prezes organizacji WPBSA, Jason Ferguson. - To zachowanie zostało uznane za całkowicie niedopuszczalne i poskutkowało nałożeniem dwóch dożywotnich zakazów uczestniczenia w zawodach snookera – dodał Anglik, w przeszłości czołowy snookerzysta z tego kraju.

Sterroryzowali słynnego kolarza i ukradli zegarki warte miliony. Kolejne aresztowania i wyroki

Najnowsze