Kacper Stokowski

Autor: CyfraSport Kacper Stokowski

Medal dla Polski

Wielki sukces! Medal Polaka na mistrzostwach świata. Brawo, Kacper Stokowski z brązem [WIDEO]

2022-12-16 11:46

Wielki sukces Polski na mistrzostwach świata w pływaniu na krótkim basenie, które rozgrywane są w Melbourne. Kacper Stokowski zdobył medal na MŚ na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. To pierwszy krążek dla naszego kraju w Melbourne w Australii.

23-letni Kacper Stokowski, czasem 22,74 s, zdobył brązowy medal w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym mistrzostw świata w pływaniu na krótkim basenie w Melbourne. Szybsi od Polaka byli Amerykanin Ryan Murphy - 22,64 oraz Australijczyk Isaac Cooper - 22,73.

Stokowski osiągnął dokładnie taki sam rezultat, co w czwartkowym półfinale, kiedy ustanowił rekord kraju. To pierwszy medal dla Polski na tej imprezie.

Finał na 50 m grzbietem odbył się dwukrotnie. Wyścig został bowiem przerwany z powodu awarii aparatury startowej i pomiarowej. Powtórzono go godzinę później, z lepszym skutkiem dla pływaka klubu G-8 Bielany Warszawa.

MŚ w pływaniu w Melbourne: Do kiedy trwają?

Mistrzostwa świata w pływaniu toczą się w Melbourne w Australii. Impreza trwa od 13 grudnia do 18 grudnia. Biało-czerwoni zdobyli na razie tylko jeden medal.

Czy jeszcze zdobędą inne krążki? Liczymy na Katarzynę Wasick (30 l.), która awansowała do sobotniego finału na 50 m dowolnym z najlepszym czasem półfinałów - 23,37 s. Przed rokiem, w światowym czempionacie na krótkim basenie wywalczyła brązowy krążek.

W niedzielę tytułu mistrza świata na dystansie 200 m grzbietem bronić będzie Radosław Kawęcki (31 l.).

Kacper Stokowski otwiera worek medali na pływackich MŚ. Kulisy kontrowersyjnego finału