Wojciech Szczęsny, AS Roma

Autor: Eastnews

Wojciech Szczęsny CHWALONY za mecz z Barceloną! Zobacz interwencje Polaka [WIDEO]

2015-08-06 15:14

AS Roma z Wojciechem Szczęsnym w składzie przegrała z Barceloną 0:3 w turnieju o Puchar Gampera. Polski bramkarz spędził na murawie Camp Nou 45 minut i wpuścił dwa gole, lecz zostawił po sobie dobre wrażenie. Reprezentant Polski nie dał rady jednak zatrzymać tercetu Messi - Neymar - Suarez. Zobaczcie skrót z interwencjami Wojciecha Szczęsnego.

Dla Wojciecha Szczęsnego był to drugi mecz w pierwszym składzie Romy od momentu wypożyczenia z Arsenalu Londyn. W pierwszym spotkaniu Polak również strzegł bramki rzymskiego klubu w pojedynku ze Sportingiem Lizbona i zebrał dobre recenzje. Zadowolony z jego występu był również trener Rudi Garcia.

Zobacz: Nieudany debiut Wojciecha Szczęsnego w AS Roma. Zobacz interwencje Polaka [WIDEO]

Bramkarz reprezentacji Polski pozostawił po sobie dobre wrażenie także w starciu z mistrzem Hiszpanii. FC Barcelona pokonała Romę 3:0 w spotkaniu o Puchar Gampera, które było rozgrywane na Camp Nou. Szczęsny spędził na murawie 45 minut, lecz nie miał szans w pojedynku z Messim i Neymarem. Warto jednak zaznaczyć, że gdyby nie dobre interwncje naszego bramkarza, to na przerwę wicemistrzowie Włoch schodziliby z bagażem conajmniej czterech goli.

FC Barcelona - AS Roma 3:0 (2:0)
Bramki: Neymar 25', Leo Messi 40', Ivan Rakitić 65'