Piłka ręczna plażowa, Polska - Norwegia

Autor: East News Piłka ręczna plażowa jest niezwykle widowiskową dyscypliną

The World Games: piłka ręczna plażowa. Zasady gry

2017-07-10 15:24

Już 20 lipca we Wrocławiu wystartuje The World Games 2017. Przez dziesięć dni stolica Dolnego Śląska stanie się centrum sportów pozaolimpijskich. Jedną z dyscyplin jest plażowa piłka ręczna. Ta odmiana uwielbianego w naszym kraju sportu jest niezwykle widowiskowa. Za ekwilibrystycznie zdobytą bramkę można otrzymać dodatkowe punkty. Jakie są pozostałe zasady plażowej piłki ręcznej?

Plażowa piłka ręczna jest odmianą piłki ręcznej, która błyskawicznie zdobywa serca kibiców na całym świecie. Pierwszy turniej rozegrano w lipcu 1992 roku i zawody na plaży św. Antoniego w Ponza uznaje się za oficjalny początek. Z założenia była połączeniem sportu i zabawy, ale rosnąca popularność zmusiła IHF do działań. Już dwa lata po pierwszym turnieju powstała oficjalna wersja przepisów. Coraz większe zainteresowanie tą dyscypliną sprawiło, że powstało coraz więcej zasad i zaczęto rozgrywać międzynarodowe mistrzostwa. W Polsce od kilku lat odbywają się regularnie Mistrzostwa Polski, nad którymi patronat objął Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

The World Games 2017: Bilety na The World Games. Jak i za ile kupić?

Podstawowe zasady gry nie są zbyt skomplikowane. Na boisku przebywają dwa zespoły i każdy z nich składa się z trzech zawodników z pola i bramkarza. Spotkanie trwa dwie połowy po dziesięć minut. Każda z części gry jest jednak liczona osobno. Za zwycięstwo w jednej z nich zespół otrzymuje jeden punkt. Jeśli więc pierwszą połowę wygra zespół A, a drugą - zespół B, to mamy remis i zwycięzcę wyłania system "SHOOT-OUT". Na boisku o wymiarach 27x12 metrów używa się rąk. Można rzucać się na piłkę. Widowisko znacznie wzbogaca fakt, że za zwykłego gola drużyna otrzymuje punkt, a za gola "spektakularnego" - dwa punkty.

Co to jest The World Games? Igrzyska dyscyplin pozaolimpijskich

Na The World Games Wrocław 2017 turnieje plażowej piłki ręcznej odbywać się będą na Polach Marsowych przy Stadionie Olimpijskim, czyli sercu całej imprezy. Kibice obejrzą rywalizację w dwóch kategoriach: męskiej i żeńskiej. W obu wystąpi reprezentacja Polski.