41-letnia siatkarska SEKSBOMBA wraca na boisko! Znów skradnie serca kibiców [ZDJĘCIA]

2020-01-17 13:02 MSo
Francesca Piccini
Autor: Instagram Francesca Piccini

Rozbrat Francesci Piccinini ze sportem nie trwał długo. Doświadczona, 41-letniej siatkarka wytrzymała na urlopie zaledwie cztery miesiące i podpisała nowy kontrakt. Lada moment rozpocznie reprezentowanie barw Busto Arsizio. To świetna wiadomość dla fanów, którzy znów będą mogli podziwiać ją na boiskach!

Francesca Piccinini jest jedną z bardziej utytułowanych zawodniczek w historii. W swoim dorobku ma złoty medal mistrzostw świata z 2002 roku z Niemiec. Jest także dwukrotną mistrzynią Europy z 2007 i 2009 roku z Belgii i Polski. Łącznie ma ponad dziesięć medali przeróżnego kruszcu z najważniejszych imprez globu!

Znakomicie szło jej także w karierze klubowej. Wielokrotnie wygrywała Ligę Mistrzów czy mistrzostwo Włoch. Po najwięcej medali sięgnęła z klubem Volley Bergamo. W minionym sezonie wygrała Champions League z Igor Gorgonzola Novara. Po zakończeniu sezonu zakończyła sportową karierę.

Jej rozbrat z siatkówką nie trwał jednak zbyt długo. Po czterech miesiącach poinformowała o powrocie na boisko. Będzie kontynuować swoją karierę w barwach włoskiego Busto Arsizio. - Mam dokładnie takie same cele, jak debiutująca w Serie A1 14-letnia dziewczyna. Jestem gotowa podjąć to wyzwanie z klubem, który zawsze doceniałam - powiedziała Piccinini.

41-latka ma być gotowa do gry w barwach Busto Arsizio już w niedzielnym meczu, choć pierwszy trening z zespołem odbędzie dopiero w piątek. Mimo to, swoim doświadczeniem ma wnieść nową jakość do ekipy wicelidera Serie A1. Liderem ligi jest Conegliano.