Ale pech reprezentantki Polski w siatkówce. Magda Stysiak ma złamany palec!

2020-02-18 21:19
Siatkówka, Magdalena Stysiak, Scandicci, Serie A, złamanie
Autor: savinodelbenevolley.it Magda Stysiak pokazuje optatrunek na operowanym palcu lewej ręki

Złe wiadomości nadeszły z Włoch, gdzie w lidze siatkarek występuje czołowa reprezentantka Polski Magdalena Stysiak. Zawodniczka Scandicci w weekend doznała urazu dłoni, który wykluczył ją z meczu ligowego, ale i z kolejnego, w Lidze Mistrzyń. Przerwa niestety jeszcze potrwa, sprawa jest bowiem poważniejsza.

Włoski klub Magdy Savino Del Bene Volley poinformował właśnie, że Polka musiała przejść operację palca wskazującego lewej dłoni. „Zabieg miał na celu złagodzenie skutków złamania i młoda sportsmenka wkrótce rozpocznie proces rehabilitacji, który pozwoli jej znowu występować na parkietach Italii” – głosi środowe oświadczenie klubu naszej siatkarki. Nie ma oficjalnego potwierdzenia, ile może potrwać nieobecność naszej młodej gwiazdy, ale trzeba się liczyć z tym, że nie zobaczymy jej na boisku przez minimum miesiąc.

Stysiak trafiła do Serie A w tym sezonie, a jej zespół poczyna sobie bardzo dobrze w lidze. Zajmuje wysokie czwarte miejsce, a Polka szybko stałą się jedną z podstawowych zawodniczek, mimo że miała być początkowo tylko zmienniczką bardziej utytułowanej Holenderki Sloetjes. W 18 spotkaniach w Italii nasza siatkarka zdobyła 221 pkt. W jednym z meczów ligowych uzyskała aż 34 pkt.