Siatkarki USA, MŚ 2014

Autor: Eastnews Radość siatkarek USA po zdobyciu mistrzostwa świata

Amerykanki po raz pierwszy w historii zostały mistrzyniami świata w siatkówce

2014-10-13 11:38

Siatkarki USA po raz pierwszy w historii zostały mistrzyniami świata. W niedzielę pokonały Chiny 3:1 (27:25, 25:20, 16:25, 26:24). Brązowy medal rozgrywanego we Włoszech mundialu zdobyła Brazylia, która w pięciu setach ograła gospodynie turnieju.

Amerykanki, które w półfinale ograły w trzech setach wielkie faworytki - Brazylijki, decydujący o złocie mecz rozpoczęły znakomicie. W pierwszym secie wygrały do 25, a w drugim do 20. W trzeciej partii Chinki złapały jednak swój rytm, pozwalając rywalkom na zdobycie zaledwie 16 punktów. Zapachniało tie-breakiem, ale siatkarki ze Stanów Zjednoczonych nie chciały kalkulować. Po zaciętej walce wygrały czwartego seta 26:24 i cały mecz 3:1.

Marcin Możdżonek wyjeżdża z Polski. Mistrz świata zagra w Turcji

Reprezentacja USA po raz pierwszy w historii sięgnęła po złoty medal mistrzostw świata siatkarek. Tytułu broniły Rosjanki, które w 2010 roku w Tokio wygrały w finale z Brazylią 3:2.