Andrzej Wrona

i

Autor: Instagram/Andrzej Wrona Andrzej Wrona

Andrzej Wrona pożegnał legendarnego siatkarza. Musiał to zobaczyć na własne oczy, wzruszające słowa

2022-05-10 19:56

Sezon klubowy 2021/22 powoli dobiega końca. Kibice siatkówki pasjonują się przede wszystkim walką o medale PlusLigi, ale jest to okres, w którym ważne decyzje podejmie wielu bardziej doświadczonych siatkarzy. Jednym z nich okazał się Michal Masny, który po 24 sezonach powiedział dość. Na jego ostatni mecz udał się m.in. Andrzej Wrona, który pożegnał legendarnego rozgrywającego w pięknym stylu.

Michal Masny przez wiele lat był czołowym rozgrywającym PlusLigi. Do Polski trafił w 2007 roku, gdy awaryjnie ściągnięto go do Płomienia Sosnowiec. Od tamtej pory wszystkie sezony rozegrał w kraju nad Wisłą. Bronił barw ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Delecty Bydgoszcz, Jastrzębskiego Węgla, Trefla Gdańsk, Cuprum Lubin, Warty Zawiercie i ostatecznie Visły Bydgoszcz. To właśnie w mieście znad Brdy spędził trzy lata wspólnie z Andrzejem Wroną. Dzięki znakomitej współpracy rozgrywającego ze środkowym, ten trafił do reprezentacji Polski i PGE Skry Bełchatów. Słowak znacząco przyczynił się do rozwoju 33-latka, a sam po wielu latach w kraju otrzymał polskie obywatelstwo. Łącznie wystąpił w 462 meczach polskich lig, a na zakończenie kariery wywalczył brązowy medal Tauron 1. Ligi. Do Bydgoszczy wrócił w styczniu 2020 roku, by pomóc drużynie w kryzysie. Ta spadła po sezonie 2019/20 do 1. ligi i miała błyskawicznie wrócić do elity, jednak dwukrotnie zajęła 3. miejsce na zapleczu PlusLigi. Wreszcie "Miśkin" powiedział dość.

Ukochana Bartka Kurka pokazała zdjęcia, które zaskakują. Ta wizja przeraża niemal wszystkich! SZOK

Andrzej Wrona jest też szczęśliwym tatą!

Wrona pożegnał legendarnego siatkarza. Wzruszające słowa

Visła wygrała wszystkie trzy mecze rywalizacji o brązowe medale z Avią Świdnik 3:0. Oczekiwania były większe, ale po raz kolejny bydgoszczanie nie zdołali awansować do PlusLigi. Na ostatnim meczu Masnego pojawiła się nie tylko jego rodzina, ale także Wrona. Środkowy Projektu Warszawa założył na tę okazję koszulkę Jastrzębskiego Węgla z nazwiskiem Słowaka z polskim paszportem. Widać, że Polak docenia wkład doświadczonego rozgrywającego w karierę, bowiem pożegnał go w pięknym stylu.

Poznaliśmy sekret miłości Wilfredo Leona i jego żony. O tym nie mówi się często, największy romantyk by tego nie wymyślił 

Sonda
Czy Polska powinna grać na Stadionie Narodowym podczas mistrzostw świata 2022 w siatkówce?

"Temu Panu wiele zawdzięczam. Dziś skończył karierę zawodniczą po 24 sezonach. Musiałem to zobaczyć na własne oczy. Gratulacje Michal Masny i dziękuję za waszystko! To była przyjemność grać z Tobą i trochę mniejsza przeciwko Tobie. Powodzenia na nowej drodze życia" - podpisał wspólne zdjęcie Wrona. 42-latek błyskawicznie odpowiedział na jego wpis wymownymi słowami: "Andrej, po prostu dziekuje". 

Kamil Semeniuk o Nikoli Grbiciu: Potrafi pogłaskać, ale i nakrzyczeć
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze