Siatkówka, Liga Mistrzów, Zaksa Kędzierzyn, Zenit Kazań, Bartosz Bednorz

i

Autor: CEV Polski siatkarz Zenitu Kazań, Bartosz Bednorz

Bartosz Bednorz największym rozczarowaniem ligi rosyjskiej – tak ocenili jego koledzy z boiska

2021-04-23 8:34

To nie był udany sezon pod względem sportowym dla dwójki reprezentantów Polski, którzy uczestniczyli w rozgrywkach rosyjskiej Superligi siatkarzy. Przypomnijmy, że brali w nich udział przyjmujący Bartosz Bednorz w barwach Zenitu Kazań i atakujący Maciej Muzaj w Uralu Ufa. Drużyna tego pierwszego sensacyjnie, po raz pierwszy od 15 lat, nie znalazła się na podium zajmując 5. miejsce, a zespół drugiego z naszych kadrowiczów finiszował na 7. pozycji w lidze, wcześniej pozbywając się Polaka. Wiemy jak oceniono Bednorza i Muzaja w Rosji.

Piszący dużo o siatkówce rosyjski portal sport.business-gazeta.ru przeprowadził anonimową ankietę wśród siatkarzy wszystkich 14 klubów rosyjskiej Superligi. Pytania dotyczyły zakończonego sezonu w Rosji, ale nie tylko, były też tematy bardziej ogólne, związane z siatkówką na świecie. Jak poinformowano, głosy oddało od 3 do 5 zawodników każdej drużyny. Nas interesowały oczywiście najbardziej polskie akcenty w ankiecie i postrzeganie zawodników z naszego kraju, którzy brali udział w rozgrywkach za wschodnią granicą. Niestety, wynik zgodnie z przewidywaniami nie mógł być pozytywny, bo też nasi siatkarze przeżywali w Rosji trudne chwile. Kiedy więc spytano graczy Superligi o największe rozczarowanie sezonu, na pierwszym miejscu wskazano Bartosza Bednorza, który w trakcie rozgrywek często był krytykowany za nierówną grę.

Bartosz Bednorz chce się nauczyć rosyjskiego

Bednorz pierwszy, Muzaj piąty

Tak zadecydowało 15 z 55 głosujących, przy czym jedynym pocieszeniem dla naszego reprezentanta jest fakt, że „wygrał” minimalnie – na drugiej pozycji (14 głosów) znalazł się Włoch Gabriele Nelli z Biełogoria. Piąte miejsce wśród największych rozczarowań w Rosji zajął Muzaj (3 głosy).

Martyna Grajber o hejterach po zdobyciu złota: Parę osób odszczekuje teraz swoje słowa [WIDEO]

Siatkówka, Bartosz Bednorz, Zenit Kazań, ankieta, największe rozczarowanie

i

Autor: sport.business-gazeta.ru Wyniki głosowania siatkarzy ligi rosyjskiej na największe rozczarowanie sezonu 2020/21

Wilfredo Leon najlepszy na świecie

Są też nieco bardziej pozytywne dla nas akcenty ankiety. Kiedy spytano siatkarzy rosyjskich klubów o najlepszego zawodnika świata, bezapelacyjnie triumfował polski Kubańczyk Wilfredo Leon (22 głosy), wyprzedzając Osmany'ego Juantorenę (4), Dmitrija Muserskiego, Nimira Abdel-Aziza i Robertlandy'ego Simona (wszyscy po 3).

Jastrzębski Węgiel podjął decyzję w sprawie trenera Andrei Gardiniego. „Nie mam żadnych wątpliwości"

Na pytanie o najlepszego trenera świata 12 głosów padło za Władimirem Alekno, ale na drugim miejscu uplasował się prowadzący Zaksę Kędzierzyn Nikola Grbić. Za Serbem było 7 respondentów. Na czwartej pozycji w tej klasyfikacji gracze ligi rosyjskiej widzą Vitala Heynena (4 głosy).

Spytano również o to, która siatkarska liga jest najmocniejsza na świecie. Na pierwszym miejscu znalazła się włoska (39) przed rosyjską (13) i polską (3).

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze