Siatkówka, Jastrzębski Węgiel, Andrea Gardini, trener mistrz Polski

i

Autor: Jastrzębski Węgiel Andrea Gardini, trener mistrzów Polski, siatkarzy Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębski Węgiel podjął decyzję w sprawie trenera Andrei Gardiniego. „Nie mam żadnych wątpliwości"

2021-04-22 9:51

Nie mogło być inaczej. Trener, który doprowadził siatkarzy Jastrzębskiego Węgla do tytułu mistrzów Polski – Andrea Gardini – przedłużył umowę ze śląskim klubem. Było to praktycznie przesądzone po niedzielnym triumfie jastrzębian w finale z Zaksą Kędzierzyn, ale oficjalna informacja o tym, że Gardini nadal będzie prowadził zespół, została ogłoszona przez klub w czwartek. Jak podkreślono, umowa będzie obowiązywać na sezon 2021/2022 z opcją przedłużenia jej o kolejny sezon.

Andrea Gardini pracował w Jastrzębiu tylko dwa i pół miesiąca, po tym jak pod koniec stycznia zmienił na stanowisku Australijczyka Luke'a Reynoldsa. Szefowie klubu postanowili postawić na innego szkoleniowca, uznając iż drużyna wymaga wstrząsu. Złoto PlusLigi pokazało, że zaskakująca siatkarski światek decyzja okazała się trafiona. – Jeśli trener przejmuje zespół pod koniec fazy zasadniczej i w fazie play-off wygrywa z każdym rywalem w dwóch spotkaniach, a następnie staje naprzeciw faworyzowanej ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i w obu meczach przeciwko niej dowodzona przez niego drużyna przegrywa pierwszego seta, a mimo tego wychodzi z tych pojedynków zwycięsko, to nie mam żadnych wątpliwości, że jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu – skomentował Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Na zgrupowaniu kadry siatkarzy w Spale zjawiło się... czterech graczy [WIDEO]

Verva Warszawa ma brązowy medal PlusLigi, Skra Bełchatów została z niczym

– Zdecydowałem się na pozostanie w Jastrzębskim Węglu, gdyż uważam, iż jest to jeden z najlepszych klubów w Europie i mamy szansę kontynuować w nim tę niesamowitą pracę także w przyszłości. To będzie zarówno dla mnie, jak i dla całego klubu wspaniałe wyzwanie móc walczyć o najwyższe cele w PlusLidze oraz Lidze Mistrzów. Jako mistrz Polski z Jastrzębskim Węglem czuję się doskonale. Zakończenie minionych rozgrywek było czymś niesamowitym, co pozostanie w mojej pamięci na zawsze – powiedział trener Andrea Gardini, który w niedawnym wywiadzie dla „SE” nie ukrywał, że bardzo chce zostać w Jastrzębiu i między wierszami przyznawał, że to w zasadzie przesądzone.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze