Na zgrupowaniu kadry siatkarzy w Spale zjawiło się... czterech graczy [WIDEO]

2021-04-19 19:57 Marek Żochowski
Siatkówka, sparing reprezentacji Polski, Team Michał, Team Fabian, siatkarze, Michał Kubiak
Autor: PZPS/Piotr Sumara Radość Teamu Michała Kubiaka podczas wewnętrznego meczu sparingowego kadry

Przygotowania olimpijskie reprezentacji Polski siatkarzy zostały rozpoczęte oficjalnie, chociaż na razie w nietypowy sposób. Do ośrodka w Spale zjechało w poniedziałek... czterech zawodników drużyny selekcjonera Vitala Heynena. Spokojnie, to żaden problem, wszystko zostało przewidziane w planie trenera i zaaprobowane przez wszelkie czynniki. Ze względu na kończące się gdzieniegdzie rozgrywki ligowe nie da się zgromadzić w jednym miejscu i czasie kompletu 24 powołanych przez belgijskiego szkoleniowca na ten sezon.

– 19 kwietnia ruszamy z pierwszą grupką, która nie grała już od dłuższego czasu. Tydzień później mają dołączyć zawodnicy, którzy skończyli sezon w PlusLidze. 26 kwietnia to jest oficjalna data startu zgrupowania, wtedy dojedzie od 10 do 15 reprezentantów. Nie od razu pojawią się wszyscy zawodnicy. Nie będzie siatkarzy Zaksy czekających na finał Ligi Mistrzów 1 maja. Poczekamy także chwilę na siatkarzy ligi włoskiej, Leona i Muzaja z Perugii oraz japońskiej, Kurka i Kubiaka, którzy mają jeszcze do rozegrania turniej na początku maja. Generalnie każdy dostaje ode mnie tydzień wolnego po lidze – tłumaczy sytuację „Super Expressowi” trener kadry Vital Heynen. Wszystko wskazuje, że około poniedziałku 10 maja kadra będzie już w komplecie i rozpocznie przygotowania do Ligi Narodów (28 maja – 27 czerwca w „bańce” we włoskim Rimini).

Vital Heynen o pracy z polskimi siatkarzami w 2020 i 2021 roku

Siatkarzowi mistrzów Polski z Jastrzębia przeszkodził... ramadan. „Przesuwaliśmy treningi"

To dlatego na razie do Spały dojechała zaledwie czwórka, trzech rozgrywających – Marcin Komenda, Fabian Drzyzga i Marcin Janusz oraz atakujący – Dawid Konarski. Ich kluby zakończyły sezon już kilkanaście dni temu, siatkarze byli więc w pełni gotowi do założenia strojów reprezentacyjnych i rozpoczęcia pracy. Panowie zrobili sobie tymczasem rozgrzewkowe zajęcia z piłkami, pod opieką asystentów Heynena, Sebastiana Pawlika i Pawła Woickiego. W planie są też siłownia i siatkówka plażowa.

Wilfredo Leon wprawił wszystkich w osłupienie! Pokaz mocy Polaka. Te liczby nie mieszczą się w głowie

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze