Bartosz Kurek

i

Autor: Cyfrasport Bartosz Kurek

Humory dopisują

Bartosz Kurek zapytał o to wprost wszystkich fanów! Trudny wybór dla kibiców "biało-czerwonych", humory dopisują

2024-05-14 22:05

Kilka dni dzieli podopiecznych Nikoli Grbicia od rozpoczęcia rywalizacji w siatkarskiej Lidze Narodów. "Biało-Czerwoni" po ciężkim sezonie klubowym wracają do gry w kadrze. Nie jest tajemnicą, że Liga Narodów to tak naprawdę prolog przed najważniejszą imprezą w 2024 roku, czyli igrzyskami olimpijskimi. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele relacji siatkarzy ze zgrupowania i widać, że humory dopisują.

Siatkarska Liga Narodów kobiet wystartowała, podopieczne Stefano Lavariniego pokazały się ze znakomitej strony i potrzebowały zaledwie trzech setów w starciu z Włoszkami. Rozgrywki mężczyzn rozpoczną się 21 maja, natomiast "biało-czerwoni" przed startem zmierzą się jeszcze dwukrotnie w towarzyskich spotkaniach z Niemcami i Ukrainą.

Zespół prowadzony przez Nikole Grbicia w pierwszym tygodniu zmagań zmierzy się z USA, Kanadą, Holandią oraz Słowenią. Będzie to okazja dla wszystkich kadrowiczów, aby pokazać w jakiej są formie po wymagającym sezonie klubowym. Ponadto jest to szansa dla kilku zawodników, którzy jeszcze nie są pewni powołania na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Atmosfera w kadrze na najwyższym poziomie. Bartosz Kurek zapytał o to fanów

Po zeszłorocznych sukcesach wszyscy kibice liczą na długo wyczekiwany medal na imprezie w Paryżu. Podopieczni Grbicia zostali wezwani na zgrupowanie do Spały, gdzie trwały przygotowania do Ligi Narodów. Po tych rozgrywkach na serbskiego trenera czeka ciężka decyzja w sprawie powołania dla kadrowiczów na igrzyska olimpijskie. Liczba miejsc jest ograniczona, ponieważ tylko 12 siatkarzy będzie mogło liczyć na udział w tej prestiżowej imprezie. Jeden z nich pojedzie w roli "dżokera medycznego", który zostanie dopiero dołączony do zespołu, jeśli jeden podstawowych graczy odniesie kontuzję.

Bartosz Kurek udostępnił w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widać, że atmosfera jest bardzo dobra. Kapitan reprezentacji Polski zapytał obserwujących o to, kto z nich najlepiej zapozował. Wybór nie był łatwy!

Sonda
Czy polscy siatkarze zdobędą złoto na igrzyskach w Paryżu?
Najnowsze