Łukasz Kadziewicz

i

Autor: Cyfra Sport Łukasz Kadziewicz

Dobitne słowa byłego reprezentanta Polski o Niemcach. Nie mógł przejść obojętnie, nie zostawił cienia wątpliwości

2022-04-08 10:28

W siatkówce klubowej zbliża się czas ostatecznych rozstrzygnięć, a kibice cieszą się z awansu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle do finału Ligi Mistrzów. Jednak końcówka rozgrywek klubowych oznacza nadchodzące zmagania reprezentacji, a w środę, 6 kwietnia, ogłoszono sensacyjną wiadomość. Michał Winiarski został nowym selekcjonerem reprezentacji Niemiec, co nie umknęło Łukaszowi Kadziewiczowi. Były reprezentant Polski dosadnie ocenił ruch kolegi z boiska.

Ten ruch zaskoczył niemal wszystkich kibiców siatkówki w Polsce. Winiarski zakończył sportową karierę w 2017 r. i natychmiast skupił się na roli trenera. W latach 2017 - 2019 był asystentem w Skrze Bełchatów, w której spędził 8 lat jako zawodnik. Po sezonie 2018/19 otrzymał szansę pracy jako główny szkoleniowiec w Treflu Gdańsk, z czego skorzystał. W debiutanckim roku poprowadził drużynę do 5. miejsca, a w kolejnym Trefl zajął 6. pozycję. 38-latek natychmiast stał się jednym z najbardziej cenionych polskich trenerów i głośno mówiło się o tym, że jest rozpatrywany w kategorii przyszłego selekcjonera reprezentacji. W trakcie obecnego sezonu rozgorzała dyskusja o przyszłości "Winiara", bowiem stało się jasne, że po 3 latach rozstanie się z gdańskim klubem. Jednakże mało kto spodziewał się, że trafi do reprezentacji Niemiec!

To już oficjalnie! Wielki powrót Vitala Heynena. Historia zatoczyła koło, ta decyzja może szokować

Sonda
Czy Michał Winiarski poradziłby sobie w reprezentacji Polski jako trener?

Kadziewicz stanowczo o Winiarskim w reprezentacji Niemiec

Winiarski objął kadrę naszych zachodnich sąsiadów, korzystając ze sporego zamieszania na rynku selekcjonerskim. Z Francji nagle z powodów osobistych odszedł Bernardo Rezende, który objął Trójkolorowych po igrzyskach olimpijskich w Tokio. Jego miejsce zajął Andrea Giani, który pracował wcześniej w Niemczech. Niespodziewany wakat w tej federacji okazał się szansą dla jednego z najsłynniejszych polskich siatkarzy ostatnich lat. Trener Trefla Gdańsk błyskawicznie dogadał się z Niemcami i podpisał kontrakt. Ten ruch jest zdaniem Łukasza Kadziewicza niezwykle istotny.

Dramat Wilfredo Leona i Nikoli Grbicia! Zostali wyrzuceni z Ligi Mistrzów i nie zagrają z Zaksą

"Jestem zaskoczony, że informacja o tym, iż mój kolega z boiska Michał Winiarski podpisał trzyletni kontrakt z niemiecką federacją przeszła niemal niezauważenie" - rozpoczął felieton dla "Przeglądu Sportowego" były reprezentant Polski. "Niemiecka federacja zabiera z naszego rynku trenera, którego my w perspektywie widzimy jako człowieka współpracującego z reprezentacją Polski, co świadczy o tym, że Michał potrafił sobie zaskarbić sympatię i pokazać warsztat szkoleniowy" - ocenił Kadziewicz. "To fenomenalny ruch" - dodał kolega Winiarskiego.

Morze alkoholu u Jana Tomaszewskiego!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze