Siatkówka plażowa: Dziewczyny walczą w Simplus Cup

2010-07-28 7:00

Wspaniała pogoda, urokliwa plaża nad jeziorem, piękne dziewczyny i sportowe emocje! Czy można chcieć czegoś więcej? W dniach 30 lipca - 1 sierpnia na plaży miejskiej w Giżycku odbędą się Finały Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet Simplus Cup 2010, nad którymi patronat tytularny objął Polkomtel S.A. - właściciel marki Simplus.

Siatkówka plażowa to dyscyplina olimpijska, zyskująca w naszym kraju z roku na rok coraz większą popularność. To zasługa widowiskowego charakteru imprezy i stałego podnoszenia poziomu sportowego par występujących w turnieju.

Trudno więc sobie wyobrazić lepszy sposób na spędzenie najbliższego weekendu. Dziewczyny nie tylko wspaniale grają w siatkówkę, ale także pięknie wyglądają, zwłaszcza gdy wygrywają.

Tytuł mistrzyń Polski rok temu zdobyły Karolina Sowała (22 l.) i Monika Brzostek (21 l.), które w finale sensacyjnie pokonały faworytki, najbardziej utytułowaną polską parę - Katarzynę Urban (23 l.) i Joannę Wiatr (23 l.).

Teraz Monika gra w parze z Kingą Kołosińską (20 l.). I to jak! We wrześniu ubiegłego roku Polki wywalczyły w angielskim Blackpool tytuł mistrzyń świata do lat 21, a Kinga została uznana za najlepszą zawodniczkę całego turnieju.

Wstęp na wszystkie mecze zawodów w Giżycku jest bezpłatny. Na kibiców poza wspaniałymi sportowymi emocjami czekają liczne atrakcje, koncerty i konkursy z nagrodami. Sponsorem mistrzostw Polski jest właściciel marki Simplus.

Wydarzeniem otwierającym finały będzie koncert Muzodajnia Gwiazd, który odbędzie się 30 lipca (piątek) o godz. 20 (transmisja na antenie telewizji Polsat).