Grzegorz Łomacz: kim jest? Sylwetka polskiego siatkarza Grzegorza Łomacza: partnerka, rodzina, osiągnięcia

2021-07-19 12:45
Grzegorz Łomacz, reprezentacja Polski
Autor: Cyfra Sport Grzegorz Łomacz

Grzegorz Łomacz jest postacią, której nie trzeba przedstawiać fanom reprezentacji Polski. Rozgrywający PGE Skry Bełchatów cieszy się wielkim uwielbieniem ze strony fanów siatkówki, a także może liczyć na wielkie zaufanie ze strony Vitala Heynena, który powołał go na turniej olimpijski w stolicy Japonii. Nikt nie ma wątpliwości, że gracz będzie jednym z ważniejszych elementów drużyny, która ma ambicje, aby powalczyć o triumf w trakcie imprezy. IO Tokio: Kim jest Grzegorz Łomacz? Sylwetka polskiego siatkarza - żona, rodzina, osiągnięcia.

Grzegorz Łomacz, jak i jego koledzy z reprezentacji, już za chwile znajdą się na celowniku wszystkich mediów w Polsce. Wszystko przez to, że siatkarze są jedną z największych nadziei medalowych w trakcie igrzysk w Tokio i mają wielką szansę, aby zdobyć pierwszy od prawie 30 lat medal w sporcie drużynowym. Nie da się ukryć, że oczekiwania są postawione wysoko, a gracz PGE Skry Bełchatów może odegrać bardzo ważną rolę w trakcie turnieju.

Zobacz także: Grzegorz Łomacz spojrzał do plecaka i się wystraszył. Okazało się, że rozmiar nie ma znaczenia, to go dużo nauczyło

Grzegorz Łomacz - kim jest? OSIĄGNIĘCIA reprezentanta Polski

Grzegorz Łomacz od 2017 roku związany jest ze Skrą Bełchatów i to właśnie w barwach tego zespołu może mówić o swoich największych sukcesach. Siatkarz wygrał z bełchatowianami mistrzostwo Polski, a także dwa superpuchary kraju. Na swoim koncie ma jeszcze srebrny i brązowy medal mistrzostw kraju, a także puchar Polski. O wiele bardziej okazałe sukcesy odnosił z reprezentacją Polski. Cztery razy wygrywał z nią memoriał Huberta Wagnera, ma brązowy i srebrny medal Pucharu Świata, złoty krążek mistrzostw świata, a także srebro ostatniej edycji Ligi Narodów.

Grzegorz Łomacz - partnerka Aleksandra, rodzina

Gracz Skry Bełchatów związany jest z Aleksandrą Gorgol. Siatkarz oświadczył się swojej ukochanej, a para doczekała się dziecka, córeczki Jagny. O narodzinach dziecka poinformowała ukochana gracza reprezentanta Polski za pośrednictwem mediów społecznościowych. Sam Łomacz sam przyznaje się do tego, że jest typem domatora, który bardzo lubi oglądać tenis i dbać o ogród.

- Dopóki nie było wirusa, często oglądałem turnieje masters i wielkie szlemy. Od ćwierćfinałów śledziłem praktycznie wszystkie mecze (...) Mam mały ogródek i nauczyłem się siać trawę, z czego jestem bardzo dumny. Robię też inne domowe rzeczy: uczę się gotować, czy olejować taras. - mówił Łomacz w rozmowie z Polsat Sport.

Kiedy mecze siatkarzy na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio?

  • 24 lipca, 12:40 - Polska - Iran
  • 26 lipca, 7:20 - Polska - Włochy
  • 28 lipca, 9:25 - Polska - Wenezuela
  • 30 lipca, 7:20 - Polska - Japonia
  • 1 sierpnia, 2:00 - Polska - Kanada
  • 3 sierpnia - potencjalny ćwierćfinał
  • 5 sierpnia - potencjalny półfinał
  • 7 sierpnia - mecz o trzecie miejsce i finał
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE