Siatkówka, Liga Narodów, siatkarze, Vital Heynen, reprezentacja Polski

Autor: FIVB Trener reprezentacji siatkarzy Vital Heynen

Heynen zmienia zasady po wysokiej porażce Polski z Brazylią! Zapowiada: Tak już nie będzie!

2021-06-12 9:51

Reprezentacja Polski w piątkowy wieczór poniosła wysoką porażkę 0:3 z Brazylią w starciu na szczycie Ligi Narodów. Ekipa z Kraju Kawy nie dała szans "Biało-czerwonym", z czego oczywiście niezadowolony był selekcjoner polskiej drużyny, Vital Heynen. Belg zapowiedzał, że po tym pojedynku zamierza zmienić zasadę, którą stosował w ekipie przy okazji poprzednich spotkań rozgrywanych w Rimini.

Przed pierwsze starcia Polacy i Brazylijczycy szli łeb w łeb. Musieli uznać wyższość swoich przeciwników tylko raz - Polska przegrała ze Słowenią, Brazylia natomiast uległa Francji. Oba zespoły miały zatem na samym szczycie klasyfikacji równą liczbę punktów i stało się jasne, że piątkowa potyczka bezpośrednia będzie miała gigantyczne znaczenie dla układów tabeli Ligi Narodów 2021. Niestety dla Polski, wyraźne lepsza okazała się Brazylia, z którą większą walkę Biało-czerwoni nawiązali tylko w drugim secie.

Julia Nowak - piękna ukochana reprezentanta Polski, Jana Bednarka

Selekcjoner Vital Heynen przy okazji poprzednich pojedynków mocno rotował składem Polaków. Teraz jednak zamierza zmienić zasady, które panowały od początku turnieju w Rimini. Możemy się spodziewać oglądania na parkiecie nieco bardziej węższego grona zawodników. - Do tej pory wszyscy gracze dostali podobną ilość czasu na boisku, teraz już tak nie będzie . Co jednak nie oznacza, że wybrałem dwunastkę na igrzyska. Wybiorę ją dopiero po zakończeniu Ligi Narodów - mówi Heynen cytowany przez "sport.pl".

Liga Narodów siatkarzy 2021 - czy Polska zagra w finale?

Walka o miejsce w reprezentacji Polski siatkarzy przy okazji nadchodzących igrzysk olimpijskich wchodzi w decydującą fazę. Postawa w najbliższych pojedynkach Ligi Narodów może się okazać decydująca dla poszczególnych zawodników pod kątem wywalczenia biletu na zawody w Tokio.

Polska wyjdzie z grupy na Euro 2021? My już wiemy! Najlepsi obstawiacze wytypowali dla nas wyniki meczów [WIDEO].