Dawid Konarski

Autor: Tomasz Radzik Dawid Konarski

IE w Baku: Reprezentacja Polski w siatkówce powalczy o medale!

2015-06-24 21:52

Reprezentacja Polski świetnie spisuje się na IE w Baku. Nasi siatkarze po wygranej ze Słowacją 3:0 awansowali do strefy medalowej turnieju. Biało-czerwoni z pewnością liczą na jak najlepszy wynik i zrobią wszystko, żeby do ojczyzny wrócić ze złotymi krążkami na szyjach. Aby tego osiągnąć muszą wygrać już tylko dwa spotkania. Lub aż dwa...

Polacy fazę grupową przeszli z kompletem wygranuch, ale aż trzy razy musieli bić się w tie-breakach. Dreszczowca ze Słowacją jednak nie było.

Biało-czerwoni rozpoczęli składem Woicki, Konarski, Dryja, Kosok, Śliwka, Szalpuk i Wojtaszek na libero. W pierwszej partii nie mieli żadnych problemów - wygrali pewnie do 16.

IGRZYSKA EUROPEJSKIE: POLACY BIJĄ WSZYSTKICH!

W drugim secie Polacy prowadzili już 24:19, ale na własne życzenie najedli się strachu - zwyciężyli do 23. W ostatnim, jak się okazało, secie Słowacy zaczęli od 7;2, ale stanęli. Przegrali 19:25 i cały mecz 0:3.

O finał Polacy zagrają z lepszym z pary Turcja - Bułgaria.