Siatkwka, Jastrzebski Węgiel, siatkarze, Tomasz Fornal

Autor: CEV Siatkarze Jastrzebskiego Węgla

Mistrzostwo Polski

Jastrzębski Węgiel mistrzem Polski! ZAKSA odbiła się od ściany, fenomenalny mecz Fornala i spółki, deklasacja

To było trzecie spotkanie o mistrzostwo Polski w PlusLidze. Przed rozpoczęciem środowego meczu, w dwóch pierwszych górą była drużyna Jastrzębskiego Węgla. Nikt nie przekreślał, mimo porażek ekipy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, jednak po meczu okazało się, że to podopieczni Marcelo Mendeza rozstrzygnęli rywalizację w trzech potyczkach i to oni sięgnęli po mistrzostwo Polski,

W tym sezonie oczy wszystkich siatkarskich kibiców są skierowane na drużyny Jastrzębskiego Węgla oraz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Obie ekipy przed rozstrzygnięciem mistrzostwa Polski zagwarantowali sobie awans do finału Ligi Mistrzów, a następnie z po emocjonujących spotkaniach we wcześniejszych fazach znaleźli się w finale PlusLigi. Lepiej w walce o trofeum o mistrzostwo Polski spisali się podopieczni Marcelona Mendeza, którzy pokonali drużynę z Aleksandrem Śliwką na czele w trzech meczach.

Jastrzębski Węgiel mistrzem Polski! Podopieczni Marcelo Mendeza pewnie pokonali ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle

Pierwsza partia była bardzo wyrównana, obie ekipy próbowały stworzyć kilkupunktową przewagę, przy zagrywce Tomasza Fornala, drużyna Jastrzębskiego Węgla zdobyła dwa punkty z rzędu, jednak podopieczni Tuomasa Sammelvuo po chwili odrobili straty. Podopieczni Marcelona Mendeza cały czas trzymali poziom w ataku, jak i w obronie, co przełożyło się na dalszą część seta. Przewaga gospodarzy była widoczna, co można było zobaczyć przy stanie 14:8, czy 18:10. Ostatecznie "Pomarańczowi" zaskakująco szybko pokonali zespół z Kędzierzyna-Koźla, wygrywając pierwszą partię 25:15.

Początek drugiego seta, był analogiczny do wcześniejszej partii, jednak szybciej Jastrzębski Węgiel rozpoczął koncert w defensywie, a po chwili na tablicy można było zobaczyć aż szedmiopunktową przewagę drużyny gospodarzy. Do końca wiele się nie zmieniło, a kibice mogli tylko zachwycać się fantastyczną grą podopiecznych Marcelo Mendeza, którzy wygrali kolejną partię (25:16).

W trzeciej odsłonie Jastrzębski Węgiel wyszedł bardzo zmotywowany wcześniej wygranymi partiami. "Pomarańczowi" od początku decydującym secie szybko zyskali kilkupunktową przewagę. Późniejsze wymiany obu ekip tylko potwierdzały fantastyczną dyspozycję drużyny z zabójczo efektownym Tomaszem Fornalem. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie potrafiła znaleźć recepty na rozpędzony zespół gospodarzy. Ostatecznie to Jastrzębski Węgiel zwyciężył w trzeciej partii, dzięki czemu mogli cieszyć się ze zwycięstwa mistrzostwa Polski.

Oba zespoły spotkają się jeszcze w maju w ramach finału Ligi Mistrzów, który odbędzie się 20 maja w Turynie.

Kto drużyna wygra siatkarską Ligę Mistrzów?