Siatkówka, Liga Mistrzyń, Imoco Conegliano, Joanna Wołosz

i

Autor: CEV Joanna Wołosz, polska siatkarka włoskiego Conegliano

Joanna Wołosz już wie, gdzie zagra w przyszłym sezonie. Kontrakt podpisany

2021-05-21 17:02

Wreszcie dopięła swego i po latach starań w tym roku wywalczyła najważniejsze klubowe trofeum w europejskiej siatkówce. Joanna Wołosz, rozgrywająca reprezentacji Polski, poprowadziła Imoco Volley Conegliano do triumfu w Lidze Mistrzyń, ale po zakończeniu sezonu nie poinformowała o dalszych planach. Teraz już wszystko jasne. W piątek klub z Conegliano potwierdził, że jego polska siatkarka zostaje w drużynie. „Nigdzie się nie wybieram” - potwierdziła sama zainteresowana.

To będzie już piąty sezon Joanny Wołosz w tym klubie. Polka jest kapitanem ekipy z Conegliano i trudno sobie wyobrazić pasmo sukcesów tej drużyny – wszystkie tytuły we Włoszech i seria ponad 60 meczów wygranych z rzędu – bez niej. Od dawna zapewnia, że znalazła swoje miejsce na ziemi i nikogo nie może dziwić, że nie miała najmniejszego powodu opuszczać Włoch. Jak przypomina klub, za kadencji Wołosz Conegliano wywalczyło 3 mistrzostwa Italii, 2 Puchary Włoch, 3 Superpuchary Włoch, złoto, srebro i brąz Ligi Mistrzyń i triumf w klubowych mistrzostwach świata.

Ostatnia akcja finału Ligi Mistrzów siatkarzy Zaksa - Itas

– To będzie mój piąty sezon w Conegliano, a jeśli chcę tu zostać, to dlatego, że zamierzam nadal wygrywać z koleżankami. W ciągu tych 4 lat zdobyłyśmy wszystkie trofea, ale inne dziewczyny i ja zawsze gramy po to, by wygrać, motywację nietrudno nam w sobie wykrzesać. Wiemy, że to był wyjątkowy rok i że po tym, co zrobiłyśmy, przeciwnicy będą coraz groźniejsi. Teraz odpoczywamy, ale wiemy, że czeka nas dużo pracy i już myślę o celach, które nas czekają – skomentowała Wołosz w wywiadzie dla klubowej strony Conegliano.

Chemik znów będzie silny. Serbska gwiazda zostaje

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze