Siatkówka, Zaksa Kędzierzyn, Liga Mistrzów, finał, siatkarze, radość

i

Autor: CEV Siatkarze Zaksy celebrują triumf w Lidze Mistrzów

Już wiemy gdzie polski zespół zagra finał siatkarskiej Ligi Mistrzów. Decyzja zapadła

2022-03-30 13:16

Bardzo długo Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) kazała czekać na podjęcie decyzji w sprawie miejsca rozegrania Superfinału Ligi Mistrzów i Mistrzyń. Zgłoszenia przyjmowano do końca roku, ale po drodze pojawiły się przeszkody i gospodarz został oficjalnie ogłoszony niespełna dwa miesiące przed imprezą. Już wiemy, że 22 maja 2022 Superfinał LM ugości słoweńska Lublana.

Przypomnijmy, że formuła Superfinału najważniejszego europejskiego pucharu klubowego w siatkówce obowiązuje od 2019 roku. Rok temu zawody zostały rozegrane we włoskiej Weronie i zakończyły się triumfem Zaksy Kędzierzyn oraz Joanny Wołosz w barwach Conegliano. Jednego dnia rozgrywa się oba finały: najpierw Ligi Mistrzyń, a potem Mistrzów. Tak samo będzie tym razem w gigantycznej hali Stożice w Lublanie, którą polscy kibice pamiętają z półfinału ME 2019. Wówczas Biało-Czerwoni ulegli Słowenii i musieli się zadowolić walką o brązowy medal. Superfinał LM odbędzie się w stolicy Słowenii w niedzielę 22 maja 2022 r.

Gwiazdor PlusLigi ma pretensje przed Ligą Mistrzów. „Coś tu nie gra, chyba ktoś nie pomyślał”

Ostatnia akcja finału Ligi Mistrzów siatkarzy Zaksa - Itas

Kibice obejrzą w akcji cztery drużyny. W finale pań już ma miejsce obrońca tytułu Conegliano Joanny Wołosz w związku z wykluczeniem rosyjskich zespołów z rywalizacji. Przeciwnikiem Polki i jej koleżanek będzie lepszy z tureckiej pary VakifBank – Fenerbahce. W rywalizacji siatkarzy ruszają właśnie półfinały polsko-włoskie: Zaksa – Jastrzębski Węgiel oraz Perugia – Trentino. Jak widać, w Lublanie dojdzie do powtórki sprzed roku, czyli walki klubu z Polski i Italii o główne trofeum.

Vital Heynen dla „SE” o odejściu Kubiaka: Zbudujcie mu pomnik!

O ile rok temu pandemia wykluczyła obecność fanów na trybunach, to tym razem wielka kilkunastotysięczna hala Stożice i organizatorzy zapraszają kibiców do przyjazdu do Słowenii. Polscy miłośnicy siatkówki już mogą zacierać ręce, nie wiadomo tylko jeszcze który nasz klub wybierze się na bój o złoto do Lublany.

Ukraińskie siatkarki znalazły schronienie w Polsce

Sonda
Czy ZAKSA obroni tytuł w Lidze Mistrzów?
Najnowsze