Vital Heynen

i

Autor: Paweł Skraba SE Vital Heynen

Kto powinien zastąpić Heynena? Były reprezentant Polski nie ma wątpliwości, podał nazwisko

2021-09-02 17:04

Vital Heynen ostatnimi czasy sugerował, że zakończy swoją przygodę z reprezentacją Polski po mistrzostwach Europy w siatkówkę. Z racji tego, że przyszłość Belga w drużynie Biało-Czerwonych jest dość niepewna, już teraz padają pomysły, kto mógłby zastąpić szkoleniowca. Legendarny siatkarz kadry, Paweł Zagumny, zaproponował zastępstwo za obecnego opiekuna kadry.

Vital Heynen po nieudanych dla Polaków Igrzyskach Olimpijskich w Tokio dawał do zrozumienia, że jego przygoda z reprezentacją Polski może dobiec końca. Legendarny siatkarz kadry, Paweł Zagumny, postanowił odnieść się do sprawy w trakcie wywiadu z TVP Sport. Były rozgrywający drużyny mistrzów świata z 2014 roku podał, kto powinien zastąpić Belga na stanowisku szkoleniowca.

Będzie wielki powrót Kubicy do F1?! Wolne miejsce w jego zespole

Vital Heynen daje niepokojące sygnały siatkarzom. Belg odejdzie?

Po odpadnięciu Polaków z turnieju olimpijskiego w Tokio dyskusja na temat przyszłości Heynena w kadrze narodowej przybrała na sile. Belg nie dawał jasnych sygnałów względem swojej przyszłości, co wprawiło w niepokój całe środowisko siatkarskie w kraju. Paweł Zagumny, który z drużyną narodową wygrywał m.in. mistrzostwo świata i Europy, a także zarządzał Polską Ligą Siatkówki, powiedział że sam nie wie, co może motywować trenera do takiego zachowania, ale wskazuje, że ze znalezieniem następcy szkoleniowca nie powinno być najmniejszego problemu.

- Nie wiem, co siedzi w głowie trenera Heynena. Być może jest już zmęczony tym wszystkim. Jest kilku świetnych trenerów na świecie, którzy chcieliby pracować z naszą kadrą. Będzie wielu chętnych, bo mamy świetną reprezentację, jedną z najlepszych na świecie. Większość szkoleniowców chciałaby tu pracować - mówi Zagumny.

Ukochana Bartosza Kurka rozgrzewa do czerwoności. Pokazała długie nogi, gorące zdjęcie

Łukasz Kaczmarek przed ME siatkarzy: To nie będzie impreza pocieszenia

Kto powinien zastąpić Heynena? Zagumny nie ma wątpliwości

Zdaniem Zagumnego, nowym trenerem kadry narodowej powinien zostać Nikola Grbić. Były reprezentant Serbii ma za sobą wielkie sukcesy na ławce trenerskiej, wygrywając chociażby siatkarską Ligę Mistrzów z ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

- Nikola Grbić jest uznaną marką, ma na swoim koncie wiele sukcesów. Do tego doskonale zna polskich zawodników. Myślę, że jego nazwisko powinno pojawić się w gronie kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski - powiedział Zagumny na antenie TVP Sport.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze