Lewandowski ostro po porażce siatkarzy. Coś mu nie gra

2021-08-04 12:07
Bartosz Kurek załamany po porażce
Autor: Twitter Bartosz Kurek załamany po porażce

Wielkim rozgoryczeniem zakończył się dla polskich siatkarzy występ na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Już w ćwierćfinale musieli bowiem uznać wyższość Francji. Jak można się było spodziewać, po zakończeniu pojedynku ruszyła prawdziwa lawina komentarzy. Mnóstwo przedstawicieli nie tylko świata sportu po prostu nie mogło uwierzyć w tę porażkę.

Zdecydowanie nie tak miały potoczyć się igrzyska olimpijskie dla polskich siatkarzy. Niestety jednak zawodnicy nie stanęli na wysokości zadania. Już w ćwierćfinale musieli uznać wyższość Francuzów. Stoczyli z nimi bardzo emocjonujący pięciosetowy pojedynek, ale nie został on zakończony pozytywnie dla "Biało-czerwonych". Niespodziewana porażka sprawiła, że podopieczni Vitala Heynena utonęli we własnych łzach, ale także musieli zaakceptować krytykę ze strony innych.

O swoje wypowiedzi w nawiązaniu do całej sytuacji pokusili się nie tylko przedstawiciele świata sportu, ale także i tego polityki. Głos zabrał m.in. europoseł z ramienia Platformy Obywatelskiej, Janusz Lewandowski. Po porażce polskich siatkarzy zwrócił uwagę chociażby na Słowenię, dużo mniejszą od Polski pod względem liczby ludności, a będącą nam w stanie "dokopać w każdej dyscyplinie, z siatkówką włącznie".

Zobacz też: Paweł Fajdek zaliczył wstydliwą wpadkę. Młociarz zgubił medal w taksówce!

Co nie gra drużynowo? Odpowiedź na to pytanie bez wątpienia poszukiwana jest od dłuższego czasu i wciąż nikt nie wpadł na właściwe rozwiązanie. Ostatnim medalem wywalczonym przez Polskę na igrzyskach olimpijskich w sportach zespołowych jest ten srebrny z 1992 roku z Barcelony, kiedy sięgnęła po niego kadra prowadzona przez Janusza Wójcika.

Ile waży sprzęt fotoreportera SE na IO?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze