Reprezentacja Polski - siatkówka

Autor: East News Reprezentacja Polski - siatkówka

Liga Światowa: Przedłużone nadzieje! Polska pewnie wygrała z Iranem

2017-06-18 0:35

Reprezentacja Polski zrehabilitowała się za bolesną porażkę z Rosją i pewnie ograła siatkarzy z Iranu. Biało-czerwoni nie stracili w sobotni wieczór seta i tylko w ostatniej partii musieli do końca mieć się na baczności. Dwie pierwsze odsłony wygrali dość łatwo.

Pierwsze dwie partie nie dostarczyły kibicom wielu emocji. Polacy szybko wypracowywali sobie przewagę, a później dokładali kolejne punkty i spokojnie wygrali pierwszego seta do 17, a drugiego do 18. Bezbłędni byli nasi środkowi Mateusz Bieniek i Bartłomiej Lemański, skuteczni Dawid Konarski i Michał Kubiak, a w polu zagrywki nieźle spisywał się Rafał Buszek. Fabian Drzyzga miał mnóstwo możliwości rozgrywania naszych ataków i umiejętnie korzystał z potencjału swoich kolegów.

Trzeci set był już bardziej wyrównany. Gra długo toczyła się systemem punkt za punkt. Na drugą przerwę techniczną to Irańczycy schodzili z przewagą. Później jednak nasi siatkarze wzięli sprawy w swoje ręce i odskoczyli na cztery oczka. Przyczyniła się do tego podwójna zmiana, jaką zarządził Ferdinando de Giorgi. Grzegorz Łomacz i Maciej Muzaj pomogli zespołowi w kilku ważnych akcjach. Prowadzenia nie oddali biało-czerwoni do końca i zwyciężyli 25:22, a w całym meczu 3:0.

Pewną wygraną Polacy przedłużyli swoje nadzieje na turniej finałowy Ligi Światowej w Brazylii. Jutro muszą jeszcze ograć amerykańskich siatkarzy i wtedy Final Six będzie już na wyciągnięcie ręki.

Polska - Iran 3:0 (25:17, 25:18, 25:22)

Polska: Buszek, Kubiak, Drzyzga, Bieniek, Lemański, Konarski, Zatorski, Muzaj, Kurek, Śliwka, Szalpuk, Łomacz, Kłos, Wojtaszek

Iran: Salafzoon, Ebadipour, Faezi, Seyed, Ghaemi, Heydari, Ghafour, Afshar, Mirzajanpour, Ghara, Marandi, Gholami, Marouf