Biało-czerwony POGROM na mistrzostwach Europy. Polki wygrały 3:0 z Portugalią

2019-08-24 21:45 MSo, KZ
Reprezentacja Polski, Malwina Smarzek
Autor: Paweł Skraba/Super Express Reprezentacja Polska

Do zdobycia medalu na mistrzostwach Europy przez Polki jeszcze daleka droga, ale za podopiecznymi Jacka Nawrockiego są już dwa spotkania. Biało-czerwone nie straciły jeszcze seta, a przeciwko Portugalii, grając w rezerwowym składzie oddały zaledwie 41 oczek. Apetyty kibiców są coraz większe!

Polska - Portugalia 3:0 (25:14, 25:16, 25:11)

Polska: Alagierska, Efimienko, Grajber, Kąkolewska, Kowalewska, Łukasik, Maj-Erwardt, Mędrzyk, Smarzek, Stenzel, Stysiak, Wójcik, Wołosz, Zaroślińska

Portugalia: Basto, Cavalcanti, Duarte, Durao, Gomes, Hurst, Kavalenka, Lopes, Maio, Monteiro, Resende, Rodrigues A., Rodrigues V., Vale

To miało być najłatwiejsze spotkanie dla reprezentacji Polski na tych mistrzostwach Europy. Portugalki zadebiutowały dopiero na imprezie tej rangi, do tej pory nie miały okazji wystąpić przed taką publicznością. W pierwszym meczu udało im się zdobyć zaledwie 42 oczka przeciwko Włoszkom.

Podopieczne Jacka Nawrockiego w pierwszym meczu wygrały ze Słowenią 3:0, ale emocji nie zabrakło. Tym razem większych nerwów nie było. Polki oddały Portugalkom jeden punkt mniej i po mniej niż półtorej godzinie rozgromiły przeciwniczki w tym samym stosunku setowym.

Ważnym jest fakt, że w sobotnim spotkaniu odpoczywały czołowe zawodniczki naszej kadry. Jacek Nawrocki zdecydował się na wystawienie kilku rezerwowych zawodniczek, które i tak poradziły sobie znakomicie. Świecącym punktem była Katarzyna Zaroślińska-Król, która wykonywała skuteczny blok za blokiem.

Przed Biało-czerwonymi jeden dzień przerwy. W poniedziałek, podopieczne Nawrockiego zagrają z Ukrainkami. Zwycięstwo w tym spotkaniu jednak jeszcze nie zapewni im awans do 1/8 finału. To może stać się dopiero w środę, po spotkaniu z Belgijkami.

Na żywo

Polska - Portugalia

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Portugalia na siatkarskich mistrzostwach Europy kobiet. Początek spotkania o godzinie 20:30.

Portugalki zakwalifikowały się na mistrzostwa Europy po raz pierwszy. To zdecydowanie najsłabsza drużyna turnieju.

Podopieczne Jacka Nawrockiego są zdecydowanymi faworytkami. Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego może mieć spory problem z grą przy pełnych trybunach - to dla nich zupełnie nowe doświadczenie.

Czas na hymny narodowe!

SKŁADY:

Polska: Alagierska, Efimienko, Grajber, Kąkolewska, Kowalewska, Łukasik, Maj-Erwardt, Mędrzyk, Smarzek, Stenzel, Stysiak, Wójcik, Wołosz, Zaroślińska

Portugalia: Basto, Cavalcanti, Duarte, Durao, Gomes, Hurst, Kavalenka, Lopes, Maio, Monteiro, Resende, Rodrigues A., Rodrigues V., Vale

Czas na Mazurka Dąbrowskiego!

To zawsze robi gigantyczne wrażenie. Niemal pełna hala odśpiewała nasz hymn a cappella. Ciarki! 

W pierwszym spotkaniu, Portugalki zdobyły 42 punkty - około połowy po błędach Włoszek. 

Biało-czerwone na inaugurację wygrały 3:0 ze Słowenkami. Nieco silniejsze przeciwniczki zdobyły 57 oczek.

Wyjściowy skład polskiej kadry: Kąkolewska, Łukasik, Efimienko, Wołosz, Mędrzyk, Zaroślińska, Maj-Erwardt i Stenzel (obie libero)

0:0

ZACZYNAMY MECZ! 

2:1

Nieporozumienie na początek meczu - Maj-Erwardt przepuściła piłkę po ataku, po czym do obrony nie zdążyła Łukasik. Polki w kolejnej akcji wyrzucają atak na aut. Challenge dla Polski. Piłka poszła po bloku. Prowadzimy.

3:1

Taneczna zabawa na trybunach, a to oznacza jedno - "monster block" Polek. Zaroślińska zatrzymała przeciwniczkę.

5:4

7:4

Pierwsza długa wymiana w tym spotkaniu. Bardzo dobrze bronią się i Portugalki, i Polki. Zaroślińska nie wstrzymała ręki i przyniosło to efekt. Libero Portugalii nie podbiła piłki.

10:5

Wszystko działa dziś w naszym zespole. Kolejny świetny blok Biało-czerwonych i Portugalia schodzi na przerwę na żądanie.

12:6

Złe przyjęcie po naszej stronie, ale wtedy do akcji wchodzi Asia Wołosz. Znakomita kiwka, a potem... jeszcze lepsza zagrywka. Problemy z podbiciem piłki mają Portugalki i Kąkolewska blokuje rywalki.

15:7

Blok, blok, blok, blok. Tak głównie wygląda pierwsza część tego seta. Kolejna przerwa dla Portugalii. Gomez zatrzymana przez Zaroślińską.

16:8

Bardzo długa wymiana, ale tym razem pada łupem Portugalii. Świetnie na siatce powalczyła jedna ze środkowych.

17:9

Świetny serwis Gomes - as serwisowy zawodniczki. Nie przyjęła piłki Łukasik, ale Portugalka za moment się pomyliła.

20:10

Bardzo prosty błąd Portugalek. Vanessa Rodriguez przebiegła pod siatką na naszą stronę. Zaroślińska dodaje as serwisowy.

21:10

Blok Mędrzyk! 11 punktów przewagi Polek.

22:11

Zagraliśmy pipem, ale bardzo dobrze stanęły Portugalki. Łukasik złapana na potrójny blok, Vanessa Rodriguez dodaje as serwisowy.

23:13

I kolejny punkt Vanessy Rodriguez zdobyty bezpośrednio z zagrywki. Do trzech razy sztuka - Mędrzyk w końcu przyjmuje serwis i Zaroślińska daje nam 23 punkt.

24:14

Blok Łukasik i Efimienko. Setball dla Polski.

25:14

KONIEC SETA!

Kavalenka uderza w antenkę i Polki wygrywają pierwszego seta 25:14!

Dzieje się! Atmosfera jest świetna, do tego koncert w wykonaniu Polek.

1:0

ZACZYNAMY DRUGIEGO SETA!

Pierwszy punkt dla Polek - zdobyty blokiem. 

1:3

Zły początek Polek - wyrzucamy piłkę na aut po ataku Łukasik, Zaroślińska ustrzelona serwisem.

3:3

Prowadzenie Portugalek nie trwało długo. Wielkie kłopoty ze skończeniem pierwszego ataku mają przeciwniczki. Zaroślińska świetnie obija blok.

5:5

Hurst kolejny raz wykorzystuje blok Agnieszki Kąkolewskiej, atakując między jej rękami. 

7:6

Monster blocki Zaroślińskiej i to dwa z rzędu. Wracamy na prowadzenie!

8:8

Fenomenalny atak Kavalenki. Idealna kiwka w trzeci metr i Stenzel nie miała nic do powiedzenia.

10:8

Polki powoli budują sobie przewagę. Czas dla Portugalek.

12:9

Kavalenka celowała z drugiej linii plasem w boisko, ale pomyliła się. Trzy oczka przewagi Biało-czerwonych.

13:11

Vanessa Rodriguez znowu trafia serwisem - trzeci raz w tym meczu. Zaroślińska odpowiada jeszcze lepszą kiwką.

16:12

Do trzech razy sztuka - dopiero za trzecią próbą udaje się wykończyć Polkom akcję, ale liczy się to, że mamy kolejny punkt.

17:14

Zmniejszają punktową stratę Portugalki. Gomes atakuje z drugiej linii w blok. Gotowa do zmiany jest już Martyna Grajber, która zmienia Martynę Łukasik.

18:14

Świetna obrona Pauliny Maj-Erwardt, która w ostatniej chwili podbiła atak. Wyprowadzamy kontrę i Zaroślińska daje osiemnaste oczko.

21:14

BLOOOOK! Świetnie zatrzymana Hurst przez Zaroślińską. Mędrzyk znakomicie kiwa w kolejnej akcji. Koncert Polek.

23:15

Grajber weszła na boisko, ale na razie nie jest w stanie wyjść z pola serwisowego. Znakomita seria Polki. Niestety, psuje ją uderzając w taśmę.

24:15

Piłka setowa dla Polek!

25:16

KONIEC DRUGIEGO SETA!

Efektowny finisz po krótkiej zagranej przez Wołosz do Efimienko-Młotkowskiej. W pewnym momencie Portugalki były blisko, ale zmiana Grajber zrobiła świetną robotę.

0:0

ZACZYNAMY TRZECIEGO SETA!

1:0

Zaczynamy go od świetnej kiwki Wołosz.

2:1

Duarte z przechodzącej piłki w aut.

4:2

Sporo błędów po obu stronach. Najpierw w aut Łukasik, potem Monteiro. 

6:2

Świetnie z kiwki z drugiej linii atakuje Łukasik. Cztery punkty przewagi Polek, przerwa dla trenera Portugalii.

8:4

Za niska piłka od Vanessy Rodrigues. Atak jej koleżanki nie doleciał nawet do taśmy. Przerwa dla kadry Portugalii.

10:4

I kolejny raz Timm otrzymała zbyt niską piłkę. Uśmiechy na twarzach Portugalek. Sprytna próba kiwki Vanessy Rorigues minimalnie niecelna - Polki nie miałyby przy niej nic do powiedzenia.

13:6

16:7

Świetnie serwuje Alagierska! Portugalki miały wielkie problemy z przyjęciem i nie utrzymały jej w grze. Klaudia dorzuca as.

18:9

Można odliczać już punkty do końca meczu - tutaj za wiele emocji już raczej nie dostaniemy.

20:9

Świetnie gra dziś Zaroślińska. Kolejne dwa punkty Polki - najpierw blokiem, potem atakiem. 

21:9

Potężny atak Magdy Stysiak. Cztery punkty do wygrania meczu.

22:11

Zaroślińska atakuje nad blokiem. Trzy punkty do końca meczu, są uśmiechy na twarzach Polek.

24:11

Kavalenka w siatkę. Piłka meczowa dla Polek!

25:11

KONIEC MECZU!

To miał być najłatwiejszy mecz tego turnieju i tak też się stało. Włoszki straciły w meczu z Portugalią 42 punkty, Polki straciły jeden mniej. Przed nami jeden dzień przerwy.

To już tyle emocji w tym spotkaniu. Dziękujemy za obecność podczas meczu Polska - Portugalia i zapraszamy na kolejne relacje na Sport.se.pl.