ME siatkarzy DRABINKA WYNIKI 1/4 finału TERMINARZ mistrzostw Europy w siatkówce

2019-09-23 22:56 CH, MŻ
Drabinka 1/2 finału ME
Autor: Super Express Drabinka 1/2 finału ME

ME w siatkówkę 1/4 finału DRABINKA TERMINARZ WYNIKI Z KIM i KIEDY gra Polska w 1/4 finału TERMINARZ ćwierćfinałów DRABINKA 1/4 finału ME w siatkówkę KIEDY mecz Polski w 1/4 finału ME siatkarzy PARY 1/4 finału FAZA PUCHAROWA KIEDY gra Polska w ćwierćfinale ME siatkarzy DATY GODZINY meczów w 1/4 finału ME. Polscy siatkarze są już w ćwierćfinale mistrzostw Europy po zwycięstwie nad Hiszpanią. Biało-Czerwoni w kolejnych meczach potwierdzali, że są faworytami numer 1 do złota. Podopieczni trenera Vitala Heynena niecierpliwie czekają już na mecz w 1/4 finału ME. Z KIM KIEDY i GDZIE zagra Polska w ćwierćfinale ME siatkarzy. DRABINKA i TERMINARZ ME siatkarzy. KIEDY mecz Polaków w 1/4 finału. PARY 1/4 finału mistrzostw Europy w siatkówkę DRABINKA Polski.

ME siatkarzy 1/4 finału DRABINKA TERMINARZ KIEDY gra Polska w 1/4 finału Z KIM gra Polska w 1/4 finału

Przed nami ciąg dalszy emocji w siatkarskich mistrzostwach Europy. A te mają być coraz większe. Polacy po zwycięstwie nad Hiszpanią czekają już na mecz w 1/4 finału. Dopiero dziesięć dni po starcie mistrzostw Europy polscy siatkarze będą mieli okazję rozegrać pierwsze spotkanie z nieco bardziej wymagającym rywalem. Po zwycięstwie nad Hiszpanią w 1/8 finału czekają już na spotkanie w ćwierćfinale. W 1/4 finału zagrają 23 września czyli dokładnie 10 dni po inauguracji imprezy. – A ćwierćfinał to bardzo ważny moment, bo daje przepustkę do walki o medale – mówi Dawid Konarski, atakujący kadry. – Mistrzostwa Europy są dłuższe niż Puchar Świata, w którym gra się więcej spotkań. I może faktycznie jest tak, że naprawdę walka zaczyna się tutaj długo po pierwszym dniu zawodów – przyznaje Konarski. – Tak to zostało zorganizowane, nam pozostaje robić to, co trzeba. Ot, był taki malutki rozruch w fazie grupowej, a potem przyjdą te ważniejsze mecze. Dobrze, że dotychczasowe spotkania były krótkie, oszczędzanie energii się przyda, turniej trwa długo. Każdy set wygrany wyżej jest więc dla nas na plus - dodaje Konarski. Wielu polskich siatkarzy nie mówi tego głośno, inni wspominają ostrożnie, ale faktem jest, że droga do półfinału ME jest teoretycznie prosta. A tam, wiele na to wskazuje, może czekać Rosja. – Najpierw wolę myśleć o ćwierćfinale, który tak naprawdę daje przepustkę do walki o medale – mówi „Konar”. – Tam będzie rywal z najwyższej półki jak do tej pory. A jak dojdziemy do półfinału, to na placu boju pozostaną cztery najlepsze drużyny. W końcu na kogoś mocnego trzeba trafić – kwituje nasz atakujący Dawid Konarski.

ME siatkarzy DRABINKA 1/4 finału KIEDY gra Polska TERMINARZ DRABINKA mistrzostw Europy

Kapitan reprezentacji Polski Michał Kubiak podzielił się refleksjami na temat dotychczasowego przebiegu turnieju. Jeszcze raz zapowiedział krótko, że Biało-Czerwoni przyjechali tu po złoto. - Nie były to do tej pory wyczerpujące mecze, ale nie dlatego, że przeciwnicy byli wątpliwej jakości, tylko dlatego, że trener umiejętnie rotował składem. Każdy mógł pograć i poczuć, że jest potrzebny drużynie. Te pięć spotkań po prostu trzeba było rozegrać. Jak tenisiści grają Wielkiego Szlema, to nikt się nie zastanawia w pierwszych czterech rundach czy gra z zawodnikiem z trzeciej setki, tylko wychodzi na boisko i chce jak najszybciej skończyć. Tak my do tego podeszliśmy, tracąc niedużo sił. Będziemy potrafili przestawić się na rywali ze wyższej półki, nie będzie z tym problemu. Wejdźmy do tego półfinału jak najszybciej, żebyśmy mogli sprawnie przemieścić się do Słowenii - powiedział Michał Kubiak. - Chcemy grać dobrze i wygrywać. Czy chcemy grać ładnie? Czemu nie, kibicom by się podobało, tylko że w siatkówce nie ma not za styl. Najważniejszy jest wynik. Wolę brzydko wygrać niż ładnie przegrać. Trener powiedział nam w szatni, że czas uśmiechów na treningach się skończył. Teraz musimy podejść naprawdę poważnie do każdego rywala i myśleć tylko o tym, żeby wygrywać. Na razie wszystko jest OK, może nawet za dobrze i czekam tylko aż coś się spierd... - dodał w swoim stylu Michał Kubiak.

DRABINKA 1/4 finału ME siatkarzy TERMINARZ Rywal Polski KIEDY gra Polska

FAZA PUCHAROWA ME DRABINKA WYNIKI

1/8 finału

Francja – Finlandia 3:0
Włochy – Turcja 3:0

Serbia – Czechy 3:0
Belgia – Ukraina 2:3


Rosja – Grecja 3:0
Słowenia
– Bułgaria 3:1

Polska – Hiszpania 3:0
Holandia – Niemcy 1:3

1/4 finału

Francja - Włochy 3:0
Serbia - Ukraina 3:2

Rosja - Słowenia 1:3
Polska - Niemcy 3:0

1/2 finału

Polska - Słowenia 26 września godz. 20.30 (Lublana)
Francja - Serbia 27 września godz. 20.45 (Paryż)

Mecz o 3. miejsce

28 września godz. 18 (Paryż)

FINAŁ

29 września godz. 17.30 (Paryż)

Najnowsze