siatkówka kobiet, Polska, reprezentacja Polski

Autor: Newsflare/Tarbouriech Roseline via AP

ME w siatkówce kobiet: Polki przegrały pierwszy mecz. Azerki zdecydowanie lepsze

2017-09-24 20:30

Nie udało się Polkom pokonać dobrze dysponowanej reprezentacji Azerbejdżanu w trzecim meczu mistrzostw Europy. Stawką rywalizacji było pierwsze miejsce w grupie A, które daje bezpośredni awans do ćwierćfinału tej imprezy. Podopieczne Jacka Nawrockiego nawiązały równą walkę tylko w trzecim secie. Dwa pierwsze zakończyły się wysokim zwycięstwem gospodyń turnieju, co spowodowało, że Polki przegrały 0:3 .

Już przed rozpoczęciem mistrzostw było wiadomo, że mecz z Azerbejdżanem będzie prawdziwym sprawdzianem dla młodej reprezentacji Polski. Niestety nasze zawodniczki nie sprostały zadaniu i uległy lepiej dysponowanym rywalkom. Należy zaznaczyć, że był to trzeci mecz z rzędu dla biało-czerwonych, podczas gdy Azerki miały wolną sobotę. I było to widać na boisku. Już od pierwszego seta gospodynie turnieju narzuciły swój rytm gry. Atakowały mocno i zdecydowanie oraz były agresywne na zagrywce. Dało to skutek w postaci wysoko wygranej pierwszej partii.

W drugim i trzecim secie Polki zaczęły grać odważniej, ale były bardzo nieskuteczne w ataku. Wiele kontr było bronionych przez Azerki. Najbliżej zwycięstwa było w ostatnim akcie meczu. Biało-czerwone prowadziły już 23:21 i wydawało się, że są na najlepszej drodze do wygrania seta. Kolejne błędy naszych reprezentantek przesądziły o tym, że Azerki zdołały zdobyć cztery punkty z rzędu i nie dały złudzeń na wygranie choćby seta.

Porażka w meczu z Azerbejdżanem oznacza, że Polki będą musiały zmierzyć się w barażu o ćwierćfinał z drugą albo trzecią drużyną grupy C. Obecnie to Bułgaria i Ukraina zajmują wspomniane miejsca, ale decydujące mecze odbędą się w poniedziałek. Wtedy to Rosja zagra z Bułgarią o wygranie grupy, a Ukrainki zmierzą się z Turczynkami o baraż do ćwierćfinału. Baraże rozegrane zostaną 26 i 27 września.

Azerbejdżan - Polska 3:0 (25:14, 25:21, 25:23)

Azerbejdżan: Alijewa, Poznjak, Bajramowa, Abdulazimowa, Hasanowa, Samadowa, N. Mammadowa, Kulan, Jagubowa, Karimowa, Rahimowa, Habibowa, Żidkowa, W. Mammadowa

Polska: Kąkolewska, Polak, Tokarska, Murek, Efimienko, Młotkowska, Bociek, Wołosz, Grajber, Smarzek, Twardowska, Pleśnierowicz, Brzóska, Krzos, Witkowska