Michał Kubiak był w Japonii na kwarantannie. Polski siatkarz dołączył już do swojego klubu

2020-09-18 7:50
Siatkówka, Michał Kubiak, Japonia, Panasonic Panthers, trening
Autor: Twitter/v_panthers Polski siatkarz japońskiego klubu Panasonic Panthers Michał Kubiak

Japonia nie stawia przeszkód w przyjeździe zagranicznych sportowców, ale otwarcie nastąpiło dopiero we wrześniu, To dlatego polski gwiazdor siatkarskiego klubu Panasonic Panthers, Michał Kubiak, mógł się pojawić w Kraju Kwitnącej Wiśni dopiero niedawno i musiał się zastosować do reżimu sanitarnego.

Polski przyjmujący „Panter” po przylocie, poza stosownymi testami na koronawirusa, miał obowiązek odbyć 14-dniową kwarantannę, zanim dopuszczono go do zajęć z zespołem. Ekipa naszego siatkarza poinformowała właśnie, że Kubiak dołączył do niej i rozpoczął treningi przed sezonem ligowym. To będzie już piąty rok występów kapitana reprezentacji Polski w Japonii.

Nasz gracz nie powinien mieć problemów z dojściem do dyspozycji. Dbał o formę przed wyjazdem, a latem przecież wziął udział w zgrupowaniach kadry. Dodajmy, że od najbliższego sezonu trenerem Polaka i jego japońskich kolegów będzie doskonale znany szkoleniowiec, opiekun reprezentacji Francji Laurent Tillie.

Dawid Murek zadebiutuje jako trener w zespole córki Natalii. „Będziemy na językach i tego nie unikniemy” [WYWIAD]

Kilkanaście dni przed wylotem do Japonii Kubiak skorzystał z uprzejmości trenera Vervy Warszawa Andrei Anastasiego i trenował z kolegami ze stołecznej drużyny.

Pytany wtedy o swoje plany związane z Japonią – w której gra od 2016 roku – odparł: – Jestem zawodnikiem Panasonic Panthers i jest mi tam dobrze. Nadchodzący sezon będzie moim piątym w barwach tej drużyny, więc to też o czymś świadczy. Moje dzieci zadomowiły się w Japonii: starsza córka właśnie idzie do szkoły, a młodsza nadal będzie chodzić do przedszkola. Po tym sezonie kończy mi się kończy kontrakt z japońskim klubem i będziemy rozmawiać o jego przedłużeniu. Wiele zależy od wizji nowego szkoleniowca i kilku innych czynników. Na dzień dzisiejszy jednak w ogóle o tym nie myślę. Skupiam się tylko na tym, żeby polecieć do Japonii, wygrać, co się da i przygotować jak najlepiej do igrzysk olimpijskich – podkreślał Kubiak.

Michał Kubiak o igrzyskach: Z tej dziewiętnastki trener wybierze skład na Tokio

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze