Skra Bełchatów - klub, w którym "Winiar" spędził aż 8 sezonów - zorganizuje mu pożegnanie w najbliższą środę w Łodzi przy okazji pierwszego spotkania finałowego PlusLigi z Zaksą Kędzierzyn.
Największym sportowym sukcesem Winiarskiego pozostanie złoto mundialu w 2014 roku. Kibice z łezką w oku wspominają, jak w katowickim Spodku jako kapitan drużyny wznosił w górę trofeum za mistrzostwo świata.
"Winiar" nie poddawał się mimo coraz częstszych kłopotów z kręgosłupem. W styczniu 2016 r. przeszedł operację. Miało być lepiej, ale w tym sezonie plecy znowu się odezwały.
- Wszystko, co najlepsze, jeżeli chodzi o siatkówkę klubową, spotkało mnie w Bełchatowie - mówił. - Kariera sportowca jest taka, że nie wiadomo, co się wydarzy. Jeżeli dane mi będzie tutaj skończyć przygodę z siatkówką, to będę bardzo zadowolony.
Prywatnie człowiek rodzinny (żona i dwóch synów) i spokojny, odpowiedzialny w roli kapitana reprezentacji. Ale był też znany jako największy żartowniś kadry.
- Zdarzało mu się dzwonić do innych graczy i przeprowadzać z nimi wywiad w roli dziennikarza - wspomina w rozmowie z "SE" kolega Winiarskiego z reprezentacji Sebastian Świderski (40 l.). - Jego popisowym numerem było nalepianie kolegom na plecach plastrów z zabawnymi napisami. Żarty Miśka miały pozytywny wydźwięk, rozładowywały atmosferę. Na boisku absolutny profesjonalista. Myślę, że zmagał się z problemami zdrowotnymi, bo zawsze dawał z siebie 100 procent - uważa "Świder".
Michał Winiarski
Ur. 28.09.1983 r., wzrost 200 cm, waga 82 kg
Pozycja: przyjmujący
240-krotny reprezentant Polski, mistrz świata 2014 i wicemistrz 2006, zwycięzca Ligi Światowej 2012. Dziewięciokrotny medalista mistrzostw Polski (trzykrotny mistrz ze Skrą w latach 2006, 2010, 2011). Mistrz Włoch 2009, triumfator Ligi Mistrzów 2009 (oba sukcesy z Itas Trentino). Mistrz świata juniorów 2003. W polskiej lidze zadebiutował w wieku 19 lat w AZS Częstochowa. Osiem sezonów spędził w Skrze Bełchatów, trzy lata grał we Włoszech i rok w Rosji.