Mistrz Włoch Łukasz Żygadło

2011-05-16 10:29

Itas Trentino i jego rozgrywający Łukasz Żygadło w wielkim stylu wygrali finał z Bre Banca Lanutti Cuneo 3:0 (25:13, 25:22, 25:9) i zdobyli siatkarskie mistrzostwo  Włoch.

To pierwsze scudetto w karierze Łukasza Żygadły na którego w kraju już czeka skecjoner Alberto Anastasi, który liczy, że rozgrywający wzmocni skład kadry.  Nikt nie spodziewał się, że zwycięstwo Itasu w finale będzie tak wysokie i łatwe. Rok temu zespół z Cuneo zdmuchnął im mistrzostwo sprzed nosa. Teraz przyszła pora na srogi rewanż. Zawodnicy Bre Banca wręcz ośmieszeni w I secie nie odzyskali inicjatywy do końca, a w III partii ręce ze zdenerwowania trzęsły im się tak, że... rzadko spotykany wynik seta 25:9 pokazuje rozmiar ich klęski.