Earvin N'Gapeth

i

Autor: AP Earvin N'Gapeth

porażka faworytów

N’Gapeth puszył się przed ćwierćfinałem, teraz jedzie do domu! Faworyci odpadają z MŚ w Polsce, francuski skandalista zagrał fatalnie

2022-09-08 8:11

Lada moment reprezentacja Polski stoczy bój z USA o prawo do gry w półfinale mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn. Polacy muszą utrzymać koncentrację, aby nie dać się zaskoczyć reprezentantom Stanów Zjednoczonych. Trudno jednak nie myśleć o tym, co stało się w drugiej części drabinki, w której odpadł jeden z największych faworytów do złota – Francja. W starciu z Włochami szczególnie zawiódł skandalista ale i największa gwiazda tej drużyny, Earvin N’Gapeth.

Reprezentacja Polski przystąpiła do mistrzostw świata jako obrońca tytułu, a niebagatelna jest także rola gospodarza, bowiem w każdym meczu za Polakami stoi kilkanaście tysięcy kibiców. To jednak nie wystarczyło, aby Biało-Czerwoni byli murowanym faworytem. Za takich uchodzili Francuzi, aktualni mistrzowie olimpijscy, którzy wyeliminowali naszych siatkarzy w ćwierćfinale tokijskiej imprezy. Drabinka turniejowa ułożyła się jednak tak, że na Francję Polska mogła trafić dopiero w finale, ale już wiadomo, że tak się nie stanie. Francuzi przegrali po tie-breaku z Włochami i żegnają się z turniejem. Największym zaskoczeniem była słaba postawa Earvina N’Gapetha.

Aleksander Śliwka przed ćwierćfinałem z USA... nie wypije kawy. Tłumaczy dlaczego

Jakub Kochanowski ocenia formę kadry siatkarzy

N’Gapeth miał rację? Francja swoim największym rywalem

Przed spotkaniem ćwierćfinałowym gwiazdora francuskiej drużyny zapytano, kto będzie największym rywalem Francji w drodze po złoty medal. Nie wymienił on Polski czy Brazylii, czym zaskoczył niektórych fanów. – Gramy dobrą siatkówkę, jesteśmy gotowi. Tak naprawdę sami jesteśmy swoim największym przeciwnikiem - jeśli wychodzimy poza nasz system gry, to mamy trudności, jednak jeśli robimy swoje i gramy z takim samym spokojem, jak np. w finale Ligi Narodów, to jesteśmy w stanie wygrać z każdym zespołem na świecie – powiedział N’Gapeth i wygląda na to, że miał rację.

Francuski skandalista znów szokuje. Earvin N'Gapeth zupełnie pominął Polaków, jego wypowiedź zaskakuje

Mecz Włochy – Francja nie stał na najwyższym poziomie. A na pewno taki nie był występ N’Gapetha, który nie pomagał swojemu zespołowi – w drugim secie wykorzystał 1 z 6 ataków, w czwartym tylko 2 z 12! Ostatecznie w całym spotkaniu jego bilans wyglądał fatalnie jak na zawodnika tej klasy – zaledwie 13 z jego 41 ataków zakończyło się sukcesem. Włosi, choć nie zagrali najlepszego spotkania, wykorzystali słabość faworytów i awansowali do półfinału, w którym zmierzą się ze Słowenią.

Sonda
Czy polscy siatkarze obronią tytuł mistrzów świata?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany