Nieoczekiwana zmiana kadrowa na szczycie siatkarskiej ligi. Paweł Zagumny odchodzi

2020-11-20 17:49
Paweł Zagumny w Lublinie. Uczniowie SP 27 trenowali z mistrzem świata
Autor: Krzysztof Radzki CrissArt Photography Paweł Zagumny

Doskonały i utytułowany siatkarz, a ostatnio działacz sportowy Paweł Zagumny kończy pracę na stanowisku szefa Polskiej Ligi Siatkówki. Prezesem tej organizacji „Guma” został w styczniu 2019 roku.

Decyzję o nieprzedłużeniu pracy obecnego prezesa podjęła w czwartek Rada Nadzorcza, a informację o tym pierwszy podał portal sport.pl. Zagumny nie został formalnie odwołany, co więcej – do przyszłego tygodnia pozostaje na stanowisku. Chodzi jednak o to, że i tak kończy mu się kadencja i Rada Nadzorcza uznała, iż nie będzie przedłużenia współpracy ze znakomitym w przeszłości rozgrywającym, dwukrotnym mistrzem świata.

Nie żyje legendarny trener polskich siatkarek. Miał w dorobku medal olimpijski

Polska Liga Siatkówki nie potwierdziła oficjalnie, że doszło do takiej roszady kadrowej, nie wydano żadnego komunikatu. Nie udzielono nam też komentarza, odsyłając do wtorku, kiedy to dojdzie do Walnego Zgromadzenia. To wtedy zostaną przedstawione opinii publicznej podjęte decyzje.

Na razie – również nieoficjalnie – mówi się, że ster PLS ma ponownie przejąć jej były wieloletni szef Artur Popko, działacz odsunięty ostatnio nieco na boczny tor po 2014 roku, bo wciąż toczy się przeciwko niemu postępowanie sądowe z oskarżenia o korupcję.

Tak wyglądała walka kadry siatkarzy na piasku
Najnowsze