Nikola Grbić podjął decyzję w sprawie kontraktu z Zaksą Kędzierzyn

2021-05-17 21:20 Marek Żochowski
Siatkówka, Zaksa Kędzierzyn, Liga Mistrzów, Itas Trentino, finał, Nikola Grbić, trener
Autor: CEV Trener Zaksy Kędzierzyn Nikola Grbić podczas finału Ligi Mistrzów z Itasem Trentino

Od ponad miesiąca trwały spekulacje na temat możliwości odejścia trenera siatkarzy Zaksy Kędzierzyn, Nikoli Grbicia. Serb otrzymał propozycję z Włoch z tamtejszej Perugii, ale nikt nie chciał potwierdzić tych doniesień. Pytany o to prezes Sebastian Świderski odmawiał komentarza, jednak sprawa wydawała się przesądzona, mimo że szkoleniowiec przedłużył kilka miesięcy temu kontrakt z kędzierzyńskim klubem. W poniedziałek klub z Opolszczyzny w końcu wydał oświadczenie w tej sprawie. Potwierdziły się spekulacje.

Zaksa wydała w poniedziałek 17 maja komunikat: „Klub ZAKSA S.A informuje, że kontrakt z Nikolą Grbiciem, na prośbę szkoleniowca, został rozwiązany. Z powodów osobistych trener mistrzów Europy zdecydował się na powrót do Włoch. Dziękujemy Nikoli za dwa wyjątkowe sezony. Dwa ostatnie sezony były dla Grupy Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle wyjątkowo udane, zespół prowadzony przez Nikolę Grbicia umocnił swoją pozycję na ligowym podwórku, notując również imponujące rezultaty na europejskich parkietach. Serbski szkoleniowiec z Zaksą zdobył Puchar Polski, dwa Superpuchary kraju, wicemistrzostwo Polski oraz złoto Ligi Mistrzów, zapisując się w historii polskiej klubowej siatkówki. W grudniu 2020 roku Nikola Grbić zdecydował się na przedłużenie współpracy z naszym klubem o kolejne dwa sezony, niestety te plany zweryfikowała rzeczywistość. Z powodów osobistych szkoleniowiec zwrócił się z prośbą o rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron, rozumiejąc tę sytuację Klub przychylił się do prośby trenera” - głosi oświadczenie Zaksy.

Aleksander Śliwka po triumfie Zaksy w Lidze Mistrzów: Pękamy z dumy

Powód: sprawy rodzinne

– Nie jest to dla nas łatwa sytuacja, ale również dla Nikoli to była ciężka decyzja. W tym przypadku nie miały znaczenia kwestie finansowe czy ustalone warunki, a sprawy rodzinne i to jest powód, dla którego mam dużo zrozumienia – mówi prezes Zaksy – Sebastian Świderski.

Vital Heynen wyjaśnia swoje wybory w kadrze. "Nie byli zadowoleni, ale nie chcieli mnie bić"

Jak podkreślił Nikola Grbić, mimo starań klubu nie mógł podjąć innej decyzji. – Zaksa jako klub i Sebastian Świderski jako prezes zrobili wszystko co było w ich mocy, żebym został tutaj i to jeden z powodów, dlaczego to była tak ciężka decyzja. Nigdy nie miałem i prawdopodobnie nie będę miał lepszego doświadczenia jako trener od tego, które miałem w Zaksie. Warunki są perfekcyjne, znalazłem "chemię" ze sztabem i zawodnikami, mieliśmy zaufanie do siebie. Zostawianie tego było naprawdę trudne. Ale jeśli mam cofnąć się do słów, dlaczego tak się stało, powiem, że to z przyczyn osobistych, rodzinnych. Wyjaśniłem te powody prezesowi, zawsze byliśmy ze sobą szczerzy dlatego również tym razem postawiłem na to. Muszę przyznać, że spotkałem się z dużym zrozumieniem, nie tego że chcę odejść, ale całej sytuacji – powiedział Nikola Grbić.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że następcą Grbicia może zostać Rumun Gheorghe Cretu.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze