Odnieśli historyczny sukces, a teraz dostaną okropny cios? Zaksa może stracić trenera

2021-05-03 7:26 Damian Okła
Nikola Grbić
Autor: Cyfra Sport Nikola Grbić

Ostatnie godziny dla polskiej siatkówki znów są jednym z najpiękniejszych okresów w historii. Tym razem stało się tak nie za sprawą sukcesów biało-czerwonej kadry, a zespołu Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Wicemistrzowie Polski w sobotni wieczór wygrali Ligę Mistrzów i pokonali 3:1 Trentino. Radość po tym sukcesie mogła zostać nieco przyćmiona przez doniesienia włoskich mediów dotycząca szkoleniowca triumfatorów rozgrywek.

Od kiedy powstała Liga Mistrzów w siatkówce, żaden polski klub nie miał okazji cieszyć się z triumfu w tych rozgrywkach. Mimo że PlusLiga należy do jednej z najsilniejszych lig w Europie, wciąż brakowało zwycięstwa w tej najważniejszej imprezie. Przed laty Puchar Europy Mistrzów Klubowych zdobył Płomień Milowice i był to jedyny sukces polskiej drużyny w europejskich rozgrywkach. Aż do soboty. Zaksa Kędzierzyn-Koźle, która parę tygodni temu dość niespodziewanie przegrała batalię o mistrzostwo Polski z Jastrzębskim Węglem, powetowała sobie te straty w finale Ligi Mistrzów. Kędzierzynianie w pokonanym polu zostawili wcześniej choćby wielki Zenit Kazań. A w decydującym spotkaniu nie dali szans innej utytułowanej drużynie. Zaksa wygrała 3:1 z Trentino i została pierwszą polską ekipą, która wygrała Ligę Mistrzów.

Ile zarobiła Zaksa Kędzierzyn w Lidze Mistrzów? Policzyliśmy

Aleksander Śliwka po triumfie Zaksy w Lidze Mistrzów: Pękamy z dumy

Grbić odejdzie?

Bez wątpienia tego sukcesu nie byłoby bez szkoleniowca zespołu, Nikoli Grbicia. Serb stworzył prawdziwą maszynę do wygrywania, a jego świetną pracę dostrzegają w innych klubach w Europie. Tuż przed finałem włoskie media podały, że trener po obecnym sezonie opuści Kędzierzyn-Koźle i przeniesie się na Półwysep Apeniński. A to byłby ogromny cios dla całego klubu. Sam Grbić stara się nieco unikać całego wątku.

Plotki, czy konkretne doniesienia?

Bo tego tematu nie mogło zabraknąć w rozmowie z dziennikarzami po meczu. - Nie do końca wiem, co powiedzieć o tych spekulacjach. One zawsze są częścią świata dziennikarzy i ich pracy, ale ja chciałbym teraz przede wszystkim napawać się tym sukcesem. Chciałbym myśleć sobie tylko o tym, jak świetnie zagraliśmy i jak ten sezon zakończył się w najlepszy możliwy sposób - powiedział Grbić na antenie Polsatu Sport.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze