Nikola Grbić

i

Autor: Cyfra Sport Nikola Grbić

Odnieśli historyczny sukces, a teraz dostaną okropny cios? Zaksa może stracić trenera

2021-05-03 7:26

Ostatnie godziny dla polskiej siatkówki znów są jednym z najpiękniejszych okresów w historii. Tym razem stało się tak nie za sprawą sukcesów biało-czerwonej kadry, a zespołu Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Wicemistrzowie Polski w sobotni wieczór wygrali Ligę Mistrzów i pokonali 3:1 Trentino. Radość po tym sukcesie mogła zostać nieco przyćmiona przez doniesienia włoskich mediów dotycząca szkoleniowca triumfatorów rozgrywek.

Od kiedy powstała Liga Mistrzów w siatkówce, żaden polski klub nie miał okazji cieszyć się z triumfu w tych rozgrywkach. Mimo że PlusLiga należy do jednej z najsilniejszych lig w Europie, wciąż brakowało zwycięstwa w tej najważniejszej imprezie. Przed laty Puchar Europy Mistrzów Klubowych zdobył Płomień Milowice i był to jedyny sukces polskiej drużyny w europejskich rozgrywkach. Aż do soboty. Zaksa Kędzierzyn-Koźle, która parę tygodni temu dość niespodziewanie przegrała batalię o mistrzostwo Polski z Jastrzębskim Węglem, powetowała sobie te straty w finale Ligi Mistrzów. Kędzierzynianie w pokonanym polu zostawili wcześniej choćby wielki Zenit Kazań. A w decydującym spotkaniu nie dali szans innej utytułowanej drużynie. Zaksa wygrała 3:1 z Trentino i została pierwszą polską ekipą, która wygrała Ligę Mistrzów.

Ile zarobiła Zaksa Kędzierzyn w Lidze Mistrzów? Policzyliśmy

Aleksander Śliwka po triumfie Zaksy w Lidze Mistrzów: Pękamy z dumy

Grbić odejdzie?

Bez wątpienia tego sukcesu nie byłoby bez szkoleniowca zespołu, Nikoli Grbicia. Serb stworzył prawdziwą maszynę do wygrywania, a jego świetną pracę dostrzegają w innych klubach w Europie. Tuż przed finałem włoskie media podały, że trener po obecnym sezonie opuści Kędzierzyn-Koźle i przeniesie się na Półwysep Apeniński. A to byłby ogromny cios dla całego klubu. Sam Grbić stara się nieco unikać całego wątku.

Plotki, czy konkretne doniesienia?

Bo tego tematu nie mogło zabraknąć w rozmowie z dziennikarzami po meczu. - Nie do końca wiem, co powiedzieć o tych spekulacjach. One zawsze są częścią świata dziennikarzy i ich pracy, ale ja chciałbym teraz przede wszystkim napawać się tym sukcesem. Chciałbym myśleć sobie tylko o tym, jak świetnie zagraliśmy i jak ten sezon zakończył się w najlepszy możliwy sposób - powiedział Grbić na antenie Polsatu Sport.

Sonda
Czy Nikola Grbić zostanie w Zaksie?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze