Polskie siatkarki zdobyły brąz mistrzostw Europy

i

Autor: CEV / Materiały prasowe Polskie siatkarki zdobyły brąz mistrzostw Europy

Sukces siatkarek

Ogromny sukces polskich siatkarek! Medal na ważnej imprezie, rosną następczynie legendarnych „Złotek”

2022-09-04 20:53

Polscy kibice czekają na kolejny medal reprezentacji w siatkówce. Biało-czerwoni jak burza idą przez mistrzostwa świata, które rozgrywają się w Polsce i na Słowenii. Fani volleyballu marzą o tym, by na ten sam poziom wróciły także siatkarki. Pojawiają się dobre sygnały, że rzeczywiście nasze zawodniczki mogą znów trafić na szczyt. Polskie siatkarki do lat 19 zdobyły brązowy medal mistrzostw Europy.

Wielki sukces polskich siatkarek! Fani tej pięknej dyscypliny tęsknią za czasami, gdy nasze zawodniczki były światową czołówką, chociażby za czasów słynnych „Złotek”. Czy kibice doczekają się powrotu na nasze stare miejsce? Nadzieje są – i to jak najbardziej uzasadnione. Reprezentacja Polski siatkarek do lat 19 odniosła gigantyczny sukces podczas mistrzostw Europy w Macedonii Północnej. Utalentowane dziewczyny sięgnęły po brązowe medale.

Siatkarze grają z Tunezją, którą kiedyś prowadził... legendarny „Kat”. Dochodziło do rękoczynów!

Medal polskich siatkarek na ME. Ogromny sukces młodych zawodniczek

Polki od początku imprezy radziły sobie naprawdę dobrze. Nasze siatkarki przegrały jedynie dwa spotkania podczas mistrzostw Europy – z Włoszkami w fazie grupowej i w półfinale z Serbkami. Dzięki znakomitej postawie, Polki miały okazję powalczyć o brązowy medal.

Rywalkami naszego zespołu były Holenderki. Pierwszy set padł gładko łupem naszej ekipy. Polki wygrały 25:16 i rozpaliły apetyty na gładki triumf. Tak się jednak nie stało, bo kadra „Oranje” wrzuciła wyższy bieg w kolejnych dwóch partiach. Jeden set grany na przewagi padł łupem Holenderek, drugi z kolei na konto Polek. Decydująca okazała się czwarta partia. Nasze zawodniczki triumfowały 25:21 i 3:1 w całym meczu, zdobywając brązowy medal.

Tym zachwycił się Mateusz Poręba podczas debiutu na MŚ. Nie potrafił tego ukryć, mówi o ogromnych emocjach

Sonda
Wierzysz, że polskie siatkarki znów będą regularnie zdobywały medale dużych imprez?
Kamil Semeniuk o kadrze, Grbiciu i transferze do Perugii
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze