Piotr Nowakowski: kim jest? Sylwetka polskiego siatkarza Piotra Nowakowskiego: żona, rodzina, osiągnięcia

i

Autor: CyfraSport Piotr Nowakowski: kim jest? Sylwetka polskiego siatkarza Piotra Nowakowskiego: żona, rodzina, osiągnięcia

Piotr Nowakowski: kim jest? Sylwetka polskiego siatkarza Piotra Nowakowskiego: żona, rodzina, osiągnięcia

2021-07-11 20:59

Czy reprezentacja Polski w siatkówce, w której składzie jest Piotr Nowakowski, przywiezie medal z Igrzysk Olimpijskich? "Orły" Vitala Heynena mają za sobą trudny okres. Podczas Ligi Narodów zawodnicy rywalizowali o miejsce w drużynie na turniej w Tokio. Piotr Nowakowski znalazł się w ekipie szczęśliwców gotowych do walki ze światową czołówką. Doświadczony siatkarz jest znakomicie kojarzony przez kibiców. To jeden z zawodników, bez którego składu niektórzy sobie nie wyobrażają! IO Tokio: Kim jest Piotr Nowakowski? Sylwetka polskiego siatkarza - żona, rodzina, osiągnięcia.

Piotr Nowakowski: Kibice ładują nam baterie przed podróżą do Tokio

Ostra selekcja miała miejsce podczas Ligi Narodów siatkarzy. Vital Heynen miał kłopot bogactwa w wyborze składu na Igrzyska Olimpijskie. Piotr Nowakowski znalazł miejsce w składzie na imprezę w Tokio. Biało-czerwoni, jak co cztery lata, są jednymi z faworytów do zdobycia medalu. Niestety, kibice wciąż czekają na ten sukces. Czy w Japonii uda się spełnić oczekiwania fanów, którzy nie mogą doczekać się olimpijskiego krążka? Piotr Nowakowski i spółka powinni być się o złoto, choć nie będzie o to łatwo! Faworytami do sięgnięcia po medale z najcenniejszego kruszcu wydają się być Brazylijczycy. Czy Polska z Piotrem Nowakowskim w składzie utrze im nosa?

Zobacz także: Piotr Nowakowski cierpi na nieuleczalną chorobę. Jej konsekwencje mogą być bardzo poważne

Piotr Nowakowski - kim jest? OSIĄGNIĘCIA reprezentanta Polski

Piotr Nowakowski to siatkarz Vervy Warszawa Orlen Paliwa. Jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników z naszego kraju. Na swoim koncie ma wiele klubowych sukcesów - jest ośmiokrotnym medalistą mistrzostw Polski, trzykrotnie sięgając po złoto. W 2015 roku zajął drugie miejsce w siatkarskiej Lidze Mistrzów, ulegając z Resovią tylko Zenitowi Kazań. Jest reprezentacyjnym mistrzem Europy z Turcji z 2009 roku. Na koncie ma także dwa mistrzostwa świata i medale Ligi Światowej, Ligi Narodów czy Pucharu Świata.

Otrzymał także wiele indywidualnych nagród! Piotr Nowakowski był w sezonie 2015 najlepszym blokującym Ligi Mistrzów. Na mistrzostwach świata 2018 otrzymał wyróżnienie dla najlepszego środkowego. Otrzymał także wiele odznaczeń państwowych! Otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski i Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Piotr Nowakowski - żona, rodzina

Piotr Nowakowski i Aleksandra Wilczewska pobrali się już sześć lat temu, znają się od dekady. Para wspólnie wychowuje córeczkę Oliwię, która ma już cztery lata!

Zobacz także: Piotr Nowakowski świętuje rocznicę ślubu. Kolejną chciałby spędzić z kolegami [ZDJĘCIA]

Sprawdź w galerii poniżej zdjęcia Piotra Nowakowskiego w żoną!

Kiedy mecze siatkarzy na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio?

  • 24 lipca, 12:40 - Polska - Iran
  • 26 lipca, 7:20 - Polska - Włochy
  • 28 lipca, 9:25 - Polska - Wenezuela
  • 30 lipca, 7:20 - Polska - Japonia
  • 1 sierpnia, 2:00 - Polska - Kanada
  • 3 sierpnia - potencjalny ćwierćfinał
  • 5 sierpnia - potencjalny półfinał
  • 7 sierpnia - mecz o trzecie miejsce i finał

Polacy sięgną po medal na Igrzyskach Olimpijskich? Zagłosuj w naszej sondzie!

Sonda
Czy polscy siatkarze sięgną po medal Igrzysk Olimpijskich?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze