Francuski przyjmujący grał w Bełchatowie od 2007 do 2011 roku i wzbogacił wtedy osobistą kolekcję o cztery złote medale za mistrzostwo Polski. Wystarczyło, że opuścił Skrę i przeniósł się na dwa lata do Bydgoszczy, by etatowy mistrz kraju przestał wygrywać...
- To by było za proste - śmieje się Antiga w rozmowie z "Super Expressem". - Skra przez te dwa lata beze mnie wcale nie była złym zespołem i z powodzeniem mogła ponownie sięgnąć po złoto. A to, że się nie udało, jeszcze bardziej nakręca teraz do boju i mnie, i kolegów. To przyjemność wrócić do klubu, który doskonale znam, i znowu walczyć o złoto. Teraz presja na Skrze będzie mniejsza niż dawniej, ale to nie znaczy, że jej wcale nie ma. A ja nawet wolę, żeby zawsze była, wtedy wiem, o co walczę - przekonuje Antiga.
Bełchatowianie budują nowy zespół na mieszance młodości i doświadczenia. Jakby nowości było mało, wszystkim ma zarządzać trener pierwszoroczniak - były wybitny rozgrywający Miguel Falasca (40 l.), z którym jego francuski podopieczny spędził wiele lat na parkietach Europy.
Trwają rozmowy związku z trenerem Anastasim. PZPS chce Wlazłego
- Znamy się z Miguelem jak łyse konie i mamy taką samą wizję siatkówki - komentuje Antiga. - Jakim jest trenerem? Bardzo cichym i spokojnym. Zna się na grze jak mało kto i wiem jedno: na pewno chce wygrywać. I nie ma nic do rzeczy, że dopiero zaczyna trenerską pracę i napotka po drodze wiele trudności.
W ubiegłym sezonie Skra zajęła dopiero 5. miejsce, dwa lata wcześniej była wicemistrzem. Tym razem zmieniła trenera, sprowadziła posiłki z Argentyny, Francji i Serbii i liczy na nowe otwarcie.
- Czuję wielką pozytywną energię w całej drużynie - podkreśla Antiga. - Powstał nowy zespół z wieloma młodymi graczami. Nie bez znaczenia jest też, że Mariusz Wlazły wraca na nominalną pozycję atakującego i widzę, że to go dodatkowo motywuje do wygrywania. Wszyscy czujemy się podobnie i chcemy zwyciężać ile się da.
Jak będą grać?
PlusLiga została w tym sezonie powiększona z 10 do 12 zespołów. W sezonie zasadniczym wzrasta więc liczba meczów. Każda z drużyn w okresie 11.10.2013 - 19.02.2014 rozegra 22 spotkania systemem mecz i rewanż. Po zakończeniu tej fazy kluby z miejsc 1-8 zaczynają klasyczny trzyrundowy play-off, a ekipy z miejsc 9-12 będą rywalizować o ustalenie kolejności w dole tabeli. Rozgrywki są zamknięte, czyli nie ma spadków.
Mistrzowie Polski
(ostatnie 10 sezonów)
2014- ?
2013 - Resovia
2012 - Resovia
2011 - Skra
2010 - Skra
2009 - Skra
2008 - Skra
2007 - Skra
2006 - Skra
2005 - Skra
2004 - Jastrzębie Borynia
Najciekawsze Transfery
Polacy
Fabian Drzyzga (rozgrywający) - z Politechniki do Resovii
Andrzej Wrona (środkowy) - z Delecty do Skry
Grzegorz Bociek (atakujący) - z AZS Częstochowa do Zaksy
Jakub Jarosz (atakujący) - z Andreoli Latina do Lotosu Gdańsk
Dawid Konarski (atakujący) - z Delecty do Resovii
Obcokrajowcy
Peter Veres (przyjmujący, Węgry) - z Dynama Moskwa do Resovii
Nicolas Uriarte (rozgrywający, Argentyna) - z Boca Rio do Skry
Dick Kooy (przyjmujący, Holandia) - z Lube Macerata do Zaksy
Facundo Conte (przyjmujący, Argentyna) - z Dynama Krasnodar do Skry
Michal Masny (rozgrywający, Słowacja) - z Delecty do Jastrzębskiego Węgla
Nie przegap!
Resovia - BBTS Bielsko-Biała, piątek, godz. 16 - Polsat Sport
Zaksa Kędzierzyn - Czarni Radom, sobota, godz. 14.45 - Polsat Sport, Polsat Sport News