Siatkówka, MŚ siatkarek 2022, Polska, reprezentacja, siatkarki, Zuzanna Górecka

Autor: FIVB Zuzanna Górecka podczas meczu MŚ

MŚ w siatkówce

Turczynki za mocne dla Polek. "Biało-Czerwone" walczyły do ostatniego punktu o zwycięstwo

2022-10-01 23:09

Reprezentantki Polski w siatkówkę świetnie rozpoczęły walkę podczas mistrzostw świata. Podopieczne Stefano Lavariniego w pierwszym meczu pokonały Chorwację 3:1, Tajlandię 3:0 oraz Koree Południową również w trzech setach. "Biało-Czerwone" niestety musiały uznać wyższość zespołu z Dominikany po czterech partiach. Polki w ostatnim meczu pierwszej fazy zagrały fantastyczne spotkanie z Turcją, jednak to rywalki cieszyły się ze zwycięstwa po pięciosetowej walce.

Mistrzostwa świata siatkarek są organizowane w Holandii i Polsce. "Biało-Czerwone" rozpoczęły rywalizację w tym prestiżowym turnieju 23 września spotkaniem z Chorwacją, wówczas podopieczne Lavariniego wygrały z rywalkami w czterech partiach. Polki pierwszy mecz rozegrały w Arnhem - Holandii, na kolejne już przy własnej publiczności w Ergo Arenie. Passa zwycięska "Biało-Czerwonych" trwała, gdzie okazały się lepsze kolejno od Tajlandii i Korei Południowej, w obu meczach rozprawiły się z przeciwniczkami w trzech partiach. Niestety czwartkowe starcie z Dominikaną nie poszło po myśli Polek i musiały uznać wyższość zespołu Dominikany.

W sobotnim meczu podopieczne Lavariniego mierzyły się z Turcją, która znajdowała się na miejscu wicelidera przed spotkaniem z Polkami. Od początku starcie było bardzo wyrównane, decydowały detale, w pierwszym secie górą były "Biało-Czerwone", które wygrały 25:22. W następnej partii lepsze okazały się Turczynki 25:23. Przez długi czas pachniało tie-breakiem, zespół z Joanną Wołosz na czele świetnie spisywał się w pojedynku z faworytem. Podopieczne Lavariniego po trzech setach przegrywały z rywalkami, jednak czwarty set był świetny w wykonaniu Polek doprowadzając do piątej partii. Zabrakło szczęścia decydującym secie, przy remisie 4:4 Turczynki przejęły inicjatywę odskakując na cztery punkty, których nie były w stanie odrobić nasze siatkarki. Zabrakło niewiele, ale to rywalki ostatecznie mogły się cieszyć ze zwycięstwa.

Pomimo porażki reprezentantki Polski zagrają jeszcze na boiskach mistrzostw świata, gdzie zmierzą się z Serbią, USA, Niemcami oraz Kanadą.

Czy polskie siatkarki odniosą sukces na mistrzostwach świata?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE