Bartosz Kurek, Tomasz Fornal

Autor: Cyfra Sport Bartosz Kurek, Tomasz Fornal

Liga Narodów

Polacy zakończyli zmagania w Japonii z porażką. Leal show, fenomenalna gra Brazylijczyków

2024-06-08 10:48

Kolejny tydzień zmagań w ramach Ligi Narodów dobiegł końca. Podopieczni Nikoli Grbicia podejmowali Brazylijczyków, rywale zaprezentowali znakomitą dyspozycję podczas spotkania z biało-czerwonymi. Bartosz Kurek i spółka robili wszystko co mogli, jednak słaba gra w polu serwisowym doprowadziła do porażki w pierwszych dwóch setach. Mistrzowie Europy nawiązali walkę w trzeciej partii, triumfując 25:21. Niestety Canarinhos zdobyli dużą przewagę w decydującej partii i to Polacy musieli gonić wynik, co prawie się udało, jednak w ostatniej akcji Alan uderzył piłkę po polskim bloku, co zakończyło spotkanie.

W pierwszym secie walka była bardzo wyrównana od samego początku, niestety podopieczni Nikoli Grbicia nie byli skuteczni na zagrywce, a ponadto Brazylijczycy byli nie do zatrzymania na siatce. Leal oraz Alana brylowali w ataku, co było nie lada problemem dla Polaków. W połowie pierwszej partii Canarinhos wywalczyli kilka punktów przewagi i choć mistrzowie Europy próbowali dogonić rywali to ta sztuka się niestety nie udała. Ekipa z Aleksandrem Śliwką na czele uległa w pierwszej odsłonie 21:25

W drugiej partii obraz gry się nie zmienił Brazylijczycy wykrozystywali słabe strony Polaków i przez to powiększali swoją przewagę. Kluczowym momentem był stan 15:16, od tamtej pory Canarinhos zdobyli dwa punkty z rzędu. Przewaga została utrzymana przez podopiecznych Bernando Rezende, dzięki czemu triumfowali 25:17.

Brazylijczycy za mocni dla Polaków. Druga porażka podopiecznych Nikoli Grbicia

W trzecim secie Nikola Grbić zdecydował się na kilka zmian i od początku było widać poprawę na parkiecie. Skromna dwupunktowa przewaga biało-czerwonych na przestrzeni seta się powiększyła do stanu 18:15, a później 22:18. Ostatecznie ekipa z Bartoszem Kurkiem na czele wygrała tego seta, jednak nie obyło się bez kontrowersji. Sędzia nie był w stanie dobrze ocenić akcji z challengem, przez co Bartosz Kurek otrzymał żółtą kartkę.

W czwartej, a zarazem ostatniej partii Brazylijczycy od początku postawili twarde warunki, biało-czerwoni często byli sprowadzani na ziemię przez blok podopiecznych Bernardo Rezende. Mimo to, ekipa z Bartoszem Kurkiem na czele walczyła i zniwelowała przewagę w decydującym momencie było 23:23, niestety po dwóch punktach z rzędu to Canarinhos mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Czy polscy siatkarze zdobędą złoto na igrzyskach w Paryżu?