Polscy siatkarze znają już rywali na igrzyskach?! To będzie ŁATWIZNA

2020-01-13 10:27 MD
Wilfredo Leon
Autor: East News Wilfredo Leon

Już na przełomie lipca i sierpnia w siatkówce rozegrana zostanie najważniejsza impreza czterolecia. Dwanaście reprezentacji, w tym Polska, powalczą na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Jeżeli zostaną utrzymane dotychczasowe zasady ustalania grup, to Biało-czerwoni poznali już swoich przeciwników. W takim wypadku trafią na przystępny zestaw rywali.

Na Igrzyskach Olimpijskich wystąpią gospodarze, Japonia, a ponadto jedenastu zwycięzców turniejów kwalifikacyjnych. Sześciu z nich uzyskało awans w turniejach interkontynentalnych (Brazylia, Argentyna, USA, Rosja, Włochy oraz właśnie Polaka), a pięciu w turniejach kontynentalnych (Francja, Kanada, Wenezuela, Iran, Tunezja). Reprezentacja te zostaną sklasyfikowane według rankingu FIVB, z tym że Japończycy bez względu na swój wynik punktowy zajmą pierwszą pozycję jako gospodarze.

Ten ranking prawdopodobnie zostanie użyty do ustalania grup Igrzysk Olimpijskich:

Japonia 122 pkt (gospodarz, 10. miejsce w rankingu FIVB)
Brazylia 335 pkt (1.)
USA 280 pkt (2.)
Polska 272 pkt (3.)
Włochy 206 pkt (4.)
Rosja 204 pkt (5.)
Argentyna 161 pkt (6.)
Kanada 157 pkt (7.)
Iran 137 pkt (8.)
Francja 130 pkt (9.)
Tunezja 38 pkt (22.)
Wenezuela 15 pkt (36.)

Jeżeli więc nic nie ulegnie zmianie w kwestii ustalania grup IO i podtrzymana zostanie zasada "serpentyny", to przeciwnikami Polski w Tokio będą Japonia, Włochy, Kanada, Iran oraz Wenezuela. Jest to zdecydowanie bardziej przystępny zestaw przeciwników niż gdy spojrzymy na zestaw ekip w drugiej grupie: Brazylia, USA, Rosja, Argentyna, Francja, Tunezja.

Z obu grup awansują po cztery najlepsze zespoły, które następnie utworzą pary ćwierćfinałowe.

Najnowsze