Siatkówka, siatkarze, Liga Narodów, Marcin Janusz, Tomasz Fornal, Karol Kłos, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka

Autor: FIVB Tomasz Fornal (drugi z lewej) świętuje z kolegami medal w Lidze Narodów

Memoriał Huberta Wagnera

Świetna wygrana Biało-czerwonych! Gładka wygrana z Argentyną w Memoriale Wagnera

2022-08-19 22:16

Kolejna świetna wygrana reprezentacji Polski! W drugim meczu Memoriału Huberta Wagnera Biało-czerwoni triumfowali w trzech setach z Argentyną. Rywale nie mieli za wiele do powiedzenia na boisku, choć starali się stawiać opór. Medaliści olimpijscy ugrali kolejno 22, 22 i 18 punktów. Polacy ostatni mecz zagrają z Serbami!

Polska - Argentyna 3:0 (25:22, 25:22, 25:18)

Polska: Popiwczak, Kaczmarek, Kurek, Kłos, Łomacz, Śliwka, Kochanowski, Semeniuk, Zatorski, Kwolek, Janusz, Bieniek, Fornal, Poręba.

Argentyna: Gallego, Conte, Loser, Lima, Palacios, De Cecco, Danani, Sanchez, Kourkatsev.

Na żywo

Polska - Argentyna

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Memoriału Huberta Wagnera Polska - Argentyna. Początek spotkania zaplanowano na 20:00.

Początek spotkania może się nieco opóźnić. Iran i Serbia grają tie-breaka.

Polska wygrała pierwszy mecz w Memoriale Wagnera z Iranem 3:0.

Z kolei Argentyna wygrała z Serbami 3:1. Kto dziś podtrzyma zwycięska serie?

Serbia wygrała 3:2 z Iranem. niedługo na parkiecie pojawią się Polacy.

Początek meczu zaplanowano na 20:45.

Czas na hymny narodowe!

Przepiękny Mazurek Dąbrowskiego wybrzmiewa na hali.

Maciej Maciejewski i Agnieszka Michlic duetem sędziów dzisiejszego meczu.

0:0

ZACZYNAMY SPOTKANIE! Serwują Argentyńczycy.

2:1

Pierwsza akcja pada łupem Argentyńczyków, ale szybko odpowiadamy. Piękna krótka do Kłosa. Po chwili Kochanowski dorzuca blok.

3:5

Zacięty początek spotkania, ale dużo błędów po stronie naszej drużyny. Kurek w asekuracji nie podołał po tym, jak piłka obijała nasz blok.

3:6

Znów nie kończymy akcji i świetna kontra po ataku Kurka daje trzy punkty przewagi nad Polakami.

5:7

Ofiarnie bronią się Polacy i sytuacyjnie przebita piłka przez Janusza daje punkt.

7:8

Świetnie w asekuracji zagrał Popiwczak. Ponowiony atak Śliwki okazał się skuteczny. Do dwóch razy sztuka.

8:11

Bardzo nierówny początek w wykonaniu naszego zespołu. Potrzeba poprawy w skuteczności ataku.

11:13

Nawet świetnie ustawiony blok nie zawsze działa na znakomicie przygotowanych Argentyńczyków. Atak po ciasnym skosie wpada nam w boisko.

12:13

As serwisowy Fornala!

13:13

Środkowy Argentyny dotyka siatki. Mamy już remis!

15:16

I znowu odskakują Argentyńczycy. Wyrównana pierwsza partia. Zadaniowa zmiana w kadrze Argentyny, ale Palonsky serwuje prosto w siatkę.

17:19

Bardzo szarpane jest to spotkanie. Dużo błędów po obu stronach!

18:19

Pojedynczy blok Bartka Kurka! Przerwa dla Argentyny.

20:20

Znakomity atak Kaczmarka! Remis w samej końcówce seta.

22:21

Genialna obrona Popiwczaka! Świetna kontra Polaków i wychodzimy na prowadzenie.

23:21

Challenge dla Argentyny. Ale atak był w aut. Polacy powiększają przewagę.

24:21

PIŁKA SETOWA DLA POLSKI!

24:22

Minimalnie pomylił się Fornal. Challenge dla Polski.

25:22

KONIEC PIERWSZEGO SETA! Polacy wygrywają pierwszą partię 25:22.

0:0

ZACZYNAMY DRUGIEGO SETA!

2:4

I znowu lepiej zaczynają Argentyńczycy, którzy momentalnie odskakują na dwa punkty.

3:5

Dobrze atakujemy przy drugiej okazji, ale martwi niski procent skończonych pierwszych piłek.

5:6

Świetny serwis Kłosa sprawia rywalom olbrzymie problemy. Piłka za darmo. Pipe do Śliwki i znakomity atak.

6:9

Na chwilę zmniejszamy straty i znowu odskakują nam Argentyńczycy.

7:9

Conte zablokowany! Świetnie ustawieni byli Polacy.

11:12

Rozpędza się Kurek! Po bloku rywali atakuje tak, że próbuje bronić Argentyńczyk, ale mu się ta sztuka nie udaje.

14:13

Fornal zatrzymany, ale mamy drugą szansę. Piłka do Kurka, a ten wstrzymuje rękę i idealnie trafia prosto w linię.

15:13

Kapitalna kontra na środku. Punkt Kochanowskiego!

17:15

Vincentin serwuje w aut.

18:16

Błąd Conte, który dotyka ręką taśmy przy ataku.

20:17

Wykończył atak Kłos, ale wszystko zaczęło się od świetnego serwisu.

21:17

Kolejna świetna zagrywka Polaków! Piłka przechodzi na naszą stronę i Śliwka zdobywa kolejny punkt.

21:19

Świetna zagrywka Conte. Polacy nie przyjmują jego serwisu.

22:19

Rozgrywający Argentyny Sanchez nam pomaga. Wpadł w siatkę.

24:20

24:21

Jeszcze bronią się Argentyńczycy.

24:22

Fornal zablokowany! Dobrze, że Polacy mieli przewagę.

25:22

POLACY WYGRYWAJĄ DRUGIEGO SETA! 25:22 - dokładnie taki sam wynik jak w pierwszej partii.

0:0

ZACZYNAMY TRZECIĄ PARTIĘ!

1:1

Argentyńczycy zaczynają od zagrywki w siatkę.

2:1

Świetny blok na środkowym Argentyny.

5:2

Kolejny blok Polaków! Dobry start w trzeciej partii- zdecydowanie najlepszy z dotychczasowych setów.

7:6

Zabrakło kilku centymetrów Śliwce, by podbić kiwkę.

9:7

Atak Kaczmarka po bloku. Piłka wylatuje na aut, kolejny punkt dla Biało-czerwonych.

10:8

Atak w aut po stronie rywali, ale Kłos pokazuje, że został trafiony w palec.

11:10

Śliwka serwuje prosto w siatkę.

14:12

Kolejny dobry atak Kaczmarka. Naprawdę dobrze wygląda w tym spotkaniu!

15:13

Trudna sytuacja? To nie problem dla Fornala! Znakomity atak z niewygodnej piłki.

16:13

Przerwa dla Argentyńczyków!

19:13

Znowu znakomicie obijamy blok i Polacy pewnie zmierzają do zwycięstwa w trzech setach.

22:16

To zwycięstwo nie zostanie nam wyrwane z rąk. Trzy punkty od wygranej.

23:18

Kolejne dwa błędy Polaków. Argentyna jeszcze walczy, ale kibice już na stojąco dopingują naszych.

24:18

Kwolek obija blok. Piłka meczowa dla Polski!

25:18

KONIEC MECZU! Polska wygrywa kolejny mecz w Memoriale Huberta Wagnera. Pewny triumf daje podstawy do wiary w sukces na MŚ.

Memoriał Huberta Wagnera to zazwyczaj ostatni etap przygotowań polskich siatkarzy do dużych imprez. Nie inaczej jest w tym roku, bo zawody w Krakowie to swego rodzaju preludium do mistrzostw świata, które rozpoczną się w przyszły piątek. Biało-czerwoni memoriał Huberta Wagnera rozpoczęli udanie. W pierwszym spotkaniu mierzyli się z Iranem. W meczach przeciwko tej ekipie często mieliśmy problemy z pewnym wygrywaniem, ale tym razem rywalom nie dali żadnych szans. Tylko w drugim secie Iran nawiązał wyrównaną walkę, ale wynikało to bardziej z gorszej postawy Polaków niż świetnej gry przeciwników. Jak będzie tym razem?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE