Siatkówka, mistrzostwa świata 2022, Polska - Bułgaria, siatkarze, reprezentacja

Autor: FIVB Polscy siatkarze podczas inauguracji MŚ 2022

MŚ siatkarzy

Biało-Czerwoni z pierwszym zwycięstwem w mistrzostwach świata! Polacy rozgromili reprezentację Bułgarii!

2022-08-26 21:19

Reprezentacja Polski zgodnie z planem rozpoczęła mistrzostwa świata. Podopieczni Nikoli Grbicia w pierwszym secie rozgromili bułgarską drużynę, wygrywając 25:12. W kolejnej partii spotkanie wydawało się bardziej wyrównane, jednak w ostatecznym rozrachunku lepsi ponownie byli "Biało-Czerwoni". Mistrzowie świata na początku trzeciego seta mieli przez chwilę problemy, ale następnie na zagrywce świetnie zaprezentował się Kamil Semeniuk zdobywając cztery asy serwisowe z rzędu. Rywale próbowali w drugiej części nawiązać walkę, jednak to siatkarze Grbicia odnieśli zwycięstwo 3:0.

Polska – Bułgaria 2:0 (25:12, 25:20, 25:20)

SKŁADY

Polska: Bieniek, Fornal, Kurek, Janusz, Kaczmarek, Kłos, Kochanowski, Kurek, Kwolek, Łomacz, Popiwczak, Poręba, Semeniuk, Śliwka, Zatorski.

Bułgaria: Asparuhov, Atanasov, Chavdarov, Dimitrov, Gotsev, Grozdanov, Ivanov S., Ivanov V., Karyagin, Kolev, Nikolov, Seganov, Skrimov, Sokolov.

Sprawdź się w naszym quizie z wiedzy o polskich siatkarzach. Ile punktów zdobędziesz?

QUIZ. Ile wiesz o siatkarskich mistrzostwach świata?!

Pytanie 1 z 15
Ile razy reprezentacja Polski siatkarzy została mistrzem świata?

Reprezentacja Polski broni złotego medalu mistrzostw świata. Impreza, która została przeniesiona z Rosji, odbędzie się m.in. w naszym kraju. Podopieczni Nikoli Grbicia będą więc mieli niemały handicap w porównaniu do innych reprezentacji. Polacy są jednak światową potęgą i nikogo nie może dziwić, że i bez tego byli wymieniani w gronie faworytów do złota. Nasza drużyna rozpocznie zmagania od spotkania z Bułgarami. Zdecydowanym pewniakiem do gładkiego triumfu w meczu otwarcia jest oczywiście Polska. Czy ekipa Nikoli Grbicia rozpocznie rywalizację od triumfu 3:0?

Wielka afera przed startem MŚ w siatkówce! Rywale grzmią w stronę Polaków, są zniesmaczeni