Polska - Chiny 0:3. Klęska Polek w MŚ siatkarek

2010-11-09 10:05

Polskie siatkarki po bardzo słabym meczu przegrały z Chinkami 0:3. To koniec marzeń o dobrym miejscu w mistrzostwach świata w Japonii. Jutro Polki walczą z Turcją - jeśli znów przegrają mogą znaleźć się poza najlepszą dwunastką mundialu.

Mecz z Chinkami biało-czerwone zaczęły koszmarnie. Na pierwszą przerwę techniczną w pierwszym secie schodziły przegrywając 2:8. Mimo niezłej końcówki, strat nie odrobiły i przegrały do 21.

Drugi set to z kolei kapitalny start Polek. Wydawało się, że podopieczne Jerzego Matlaka łatwo tę partię wygrają. Ale w końcówce zupełnie stanęły i przegrały ostatecznie do 23.

Przeczytaj koniecznie: Prezes Polonii Warszawa Józef Wojciechowski: Piłkarzom nie chce się trenować - WYWIAD!

Po tym ciosie Polki już się nie podniosły. W trzecim secie nawet przez chwilę nie podjęły walki, przegrały do 18, a cały mecz 0:3.

Jutro gramy z Turcją - w przypadku porażki możemy nie zmieścić się nawet w najlepszej dwunastce mistrzostw świata.