Polska - Dominikana WYNIK

i

Autor: Cyfrasport Polska - Dominikana WYNIK

Mecz na szczycie

Polki przegrały zacięty mecz na szczycie grupy z Dominikaną. Miłe złego początki, pierwsza porażka na MŚ [WYNIK]

2022-09-29 22:36

Niestety, po trzech zwycięstwach z rzędu, polskie siatkarki zanotowały pierwszą porażkę na mistrzostwach świata. Biało-Czerwone zaczęły mecz od fantastycznego pierwszego seta, w którym zdeklasowały rywalki 25:18. Później było już gorzej, gdyż trzy zacięte partie padły łupem Dominikanek. Ta porażka ma duże znaczenie w kontekście drugiej rundy, do której awansowały już obie drużyny. Polska spadła też na 3. miejsce w grupie przed ostatnim meczem z Turcją.

Polska - Dominikana 1:3 (25:18, 22:25, 21:25, 21:25)

Polska: Stenzel, Obiała, Alagierska-Szczepaniak, Korneluk, Witkowska, Gałkowska, Górecka, Stysiak, Fedusio, Szczygłowska, Wołosz, Szlagowska, Wenerska, Różański

Dominikana: Arias, Caro, Castillo, de la Cruz, Dominguez Martinez, Duran, Gonzalez, Gonzalez Lopez, Hinojosa Diaz, Marte Frica, B. Martinez, J. Martinez, Paredes, Pena Isabel

Przed czwartkowym meczem Polska prowadziła w grupie B z kompletem punktów, a Dominikana była druga z dorobkiem siedmiu "oczek" (przegrała w tie-breaku z Turcją). Mecz na szczycie rozpoczął się fantastycznie dla polskich kibiców, gdyż grające u siebie Polki zdeklasowały rywalki i wygrały 25:18. Podopieczne Stefano Lavariniego popisały się fantastycznym przyjęciem na poziomie 80% i skorzystały z dziewięciu błędów Dominikanek. Niestety, była to jedyna wygrana partia przez Biało-Czerwone. W późniejszej części meczu to Dominikana dominowała, i choć Polki dzielnie walczyły, to przegrały trzy sety z rzędu. W drugiej partii było 19:19 i 22:23, ale skończyło się 22:25. W trzecim secie było 21:22, ale to zespół z Karaibów zachował więcej spokoju i zdobył trzy decydujące punkty. Z kolei czwarty set od początku nie układał się po myśli reprezentacji Polski i bliski kontakt trwał jedynie do stanu 15:16. Później Dominikanki odskoczyły na kilka punktów i spokojnie dowiozły przewagę, wygrywając 25:21 i w całym meczu 3:1.

Ta porażka sprawiła, że Dominikana objęła prowadzenie w grupie z 10 punktami, a za jej plecami plasuje się Turcja i Polska z dorobkiem 9 pkt. Do następnej rundy awansowała też już Tajlandia i właśnie mecze pomiędzy tymi drużynami będą miały tam znaczenie. To sprawia, że ogromne znaczenie ma ostatni grupowy mecz Polek, który już w sobotę z Turczynkami. Poniżej nasza relacja na żywo ze starcia Polska - Dominikana:

Sonda
Czy polskie siatkarki odniosą sukces na mistrzostwach świata?
Na żywo

Polska - Dominikana

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

To już koniec naszej relacji. Dziękujemy wszystkim za śledzenie jej razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia relacjonowane na żywo w portalu sport.se.pl!

Teraz przed polskimi siatkarkami dzień przerwy przed ostatnim grupowym meczem z Turcją. To będzie kolejne ważne starcie w kontekście drugiej rundy, do której zabierzemy wyniki z meczów z Tajlandią, Dominikaną i właśnie Turcją. 

21:25

Koniec meczu! Dominikanka skończyła atak po naszym bloku. Pierwsza porażka Polek w tym turnieju i nasze siatkarki spadły na 3. miejsce w grupie.

21:24

Uff. Gałkowska dobrze kiwnęła piłkę. Alagierska-Szczepaniak na zagrywce.

20:24

Piłki meczowe dla Dominikany.

20:23

Wenerska w końcu uruchomiła środową i Alagierska-Szczepaniak świetnie to wykończyła. Mimo to, sytuacja Polek jest dramatyczna.

19:22

Niewiarygodna obrona Dominikanek znad parkietu, ale Stysiak poprawiła i zdobyła punkt. Podwójna zmiana Wenerska/Gałkowska za Stysiak/Wołosz.

18:22

Wszystko trwało bardzo długo, ale ostatecznie sędziowie przyznali punkt Dominikanie. Stysiak dotknęła siatki.

18:21

Trener Dominikany przerwał akcję i poprosił o challenge...

17:20

Skuteczny atak Gonzalez Lopez z prawego skrzydła i sytuacja Polek robi się naprawdę trudna.

16:19

Niestety, skończyła się piękna seria Stysiak. Po czterech punktach z rzędu dla Polski, zaatakowała w aut z lewego skrzydła. Czas dla Polek.

15:17

Ajj! Była kontra na remis, ale Różański została zablokowana. Na szczęście Stysiak jest teraz pewniakiem i znowu zdobyła punkt! Po chwili ogromne szczęście Dominikanek, piłka po naszym bloku spadła tuż za boczną linię.

14:15

Magdalena Stysiak wchodzi na najwyższe obroty! Dwa udane ataki z prawego skrzydła z rzędu, choć nie były to łatwe piłki.

12:14

Wołosz pięknie wrzuciła piłkę Korneluk, a ta pewnie skończyła atak ze środka. Gorzej, że po chwili zaserwowała w pół siatki...

11:12

Zrobiło się nerwowo, Polska sugerowała podwójne odbicie rywalek, ale sędziowie tego nie odgwizdali i było 9:12. Wtedy Stysiak skończyła atak, a po chwili podwójny blok zatrzymał Dominikankę na lewym skrzydle!

9:11

Szczęśliwy as serwisowy de la Cruz po taśmie, a po chwili drugi punkt bezpośrednio z zagrywki z rzędu. Różański wróciła za Fedusio.

9:8

Dobra seria zagrywek Wołosz i Polki są już na prowadzeniu po błędach rywalek!

7:8

Kolejna nieudana akcja Polski i Lavarini przeprowadził zmianę - Fedusio za Różański. Następnie Stysiak zaatakowała w aut, ale powtórki pokazały, że po drodze dominikańska libero dotknęła piłki! Szkoda, że Polki nie poprosiły o challenge... Fedusio otrzymała pierwszą piłkę i chciała kiwnąć, co nie wyszło, ale w ponowionej akcji skończyła o wiele trudniejszą wystawę!

6:6

Stysiak zaatakowała w aut, ale Arias wpadła w siatkę i sędziowie przyznali punkt Polsce. W następnej akcji wydawało się, że Polki zaliczyły udany blok, jednak Dominikana poprosiła o challenge, który wykazał aut.

5:5

Polki prowadziły 5:3 po dwóch atakach Alagierskiej-Szczepaniak, ale niestety długa akcja padła łupem Dominikany i jest już remis. Zaczyna brakować skuteczności Różański.

3:3

Ale szkoda! Fantastyczna akcja, obie libero, zarówno Stenzel, jak i Castillo, kapitalnie broniły, ale wszystko zakończył fatalny atak Różański z drugiej linii w siatkę...

2:2

Dominikanki zaczęły od autowej zagrywki, a po chwili Górecka skończyła świetną piłkę na pojedynczym bloku. Różański atakowała z drugiej linii na 3:1, ale nie trafiła w boisko.

0:0

Początek czwartego seta! Polki muszą go wygrać, by przedłużyć nadzieję na zwycięstwo.

Polki walczą dzielnie, ale przegrywają. Mimo to, kibice wierzą w szczęśliwe zakończenie! 

21:25

Zmiany powrotne, ale Polki nie zdołały zdobyć punktu. Wkradło się trochę chaosu, co zakończyło się blokiem na Różański z drugiej linii. Po raz pierwszy w tym turnieju Biało-Czerwone przegrywają w meczu.

21:24

Podwójna zmiana w polskiej drużynie, ale nie najlepsze przyjęcie i Gałkowska nie skończyła ataku na lewym skrzydle. Dominikanki wykorzystały okazję i mają trzy piłki setowe. Drugi czas dla Lavariniego.

21:22

Świetny atak Góreckiej z lewego skrzydła pod górę! Znakomicie obiła dominikański blok.

20:21

Tak jest! Świetna zagrywka Korneluk i Alagierska-Szczepaniak skończyła przechodzącą piłkę!

19:21

Polki jeszcze walczą! Stysiak nie skończyła kontry, ale de la Cruz zaatakowała z lewego skrzydła w aut. Drugi czas dla Dominikany.

17:21

Niewiarygodna akcja. Dominikanki broniły wszystkie nasze ataki, aż w końcu Korneluk uderzyła ze środka i piłka wróciła na naszą stronę. Wydawało się, że spadła w aut, ale sędziowie orzekli boisko i challenge wykazał milimetrowe zetknięcie z linią...

17:20

Niestety, Stysiak nie skończyła ataku z prawego skrzydła i Dominikana dość szczęśliwie wykorzystała kontrę. Piłka po plasie dotknęła naszego bloku i zmyliła ustawioną w obronie Wołosz. Czas dla Lavariniego.

16:18

Ajjj! Polki miały kontrę na remis, Różański zaatakowała z całej siły, ale wpadła w potworny dominikański blok. Piłka wróciła z całym impetem w Stenzel, która aż odleciała. Na szczęście polskiej libero nic się nie stało.

16:17

Drugi udany blok Polek z rzędu! Tym razem Stysiak i Korneluk zatrzymały rywalkę na lewym skrzydle! Czas dla Dominikany.

15:17

Znowu możemy odetchnąć! Polki nie skończyły ataku i broniły kontrę rywalek pod bandami. W ponowionej akcji Różański zablokowała Dominkankę na prawym skrzydle! Trener Dominikany poprosił jeszcze o challenge dotknięcia siatki, ale to jego podopieczna w nią wpadła. Mogło być 14:18, jest 15:17.

14:16

Co za punkt Różański! Polki ofiarnie obroniły kiwkę Dominikany, a nasza przyjmująca zaatakowała z całej siły, padając na parkiet! Fantastyczne zakończenie tej akcji.

12:14

Stysiak nie skończyła kiwki, a następnie ataku, ale na szczęście zadziałał pojedynczy blok Góreckiej na kontrze Dominikany!

10:12

Ufff. Szarpana akcja, Korneluk wzięła na siebie sytuacyjną piłkę nad taśmą, choć skoczyła do niej też Różański, i na szczęście polska środkowa przebiła piłkę w samą linię.

8:11

Różański zaatakowała z lewego skrzydła w aut. Lavarini poprosił o challenge, a ten wykazał, że na milimetry, ale piłka minęła palce dominikańskiego bloku. Po chwili piłka została w rękach wystawiającej Wołosz, fatalny błąd.

8:8

Fantastyczna "wrzutka" Wołosz do Alagierskiej-Szczepaniak, która na początku tego seta zmieniła Witkowską i popisała się już drugim skutecznym atakiem ze środka.

7:7

Fantastyczny pojedynczy blok Różański na Gonzalez!

5:6

Różański mocno uderzyła z drugiej linii, ale tym razem nie zmieściła się w boisku. Szkoda tego punktu.

4:4

Złe przyjęcie Różański i Dominikana otrzymała darmową kontrę. Pewnie skończyła ją z drugiej linii.

3:1

Długa akcja, ale zakończona udanym atakiem Stysiak, choć Dominikanki były blisko obrony pod bandami.

0:0

Początek trzeciego seta! Na zagrywce Wołosz.

W drugim secie to Polki popełniły więcej błędów. Aż 7 przy zaledwie dwóch Dominikanek. 

22:25

Niestety. Stysiak nie skończyła ataku z drugiej linii i Dominikanka ładnie skończyła kontrę plasem na podwójnym bloku.

22:24

Ajjjj! Było blisko udanego bloku, ale Dominikanki się wybroniły i przebiły się na lewym skrzydle przez ręce Wołosz. Dwie piłki setowe dla rywalek.

22:23

Stysiak popełniła fatalny błąd w podbiciu piłki pod siatką, poprosiła jeszcze o challenge, szukając siatki, ale ten był nieudany. Po chwili zrehabilitowała się świetnym atakiem, a w następnej akcji zadziałał polski blok!

20:22

Wenerska weszła na zagrywkę za Korneluk, ale Dominikanki dobrze przyjęły i Pena Isabel zdobyła punkt na prawym skrzydle.

19:21

Fatalne przyjęcie na drugą stronę i Dominikanka musiała zdobyć punkt. Druga przerwa dla Lavariniego.

19:19

Świetna zmiana Lavariniego! Fedusio weszła na zagrywkę za Różański i popisała się asem serwisowym! Czas dla Dominikany.

18:19

Kolejny punkt Różański w tym secie w trudnej sytuacji na lewym skrzydle, a po chwili dobra zagrywka Wołosz i Korneluk skończyła przechodzącą piłkę! Następnie Wołosz zaserwowała w aut, a Dominikanka w siatkę.

15:18

Fatalny błąd Dominikanki, która zaatakowała osamotnioną piłkę nad taśmą po naszej stronie. Po chwili Korneluk pokazała jej, jak zrobić to prawidłowo. Szkoda autowej zagrywki Witkowskiej.

13:17

Górecka zaserwowała w aut, a Dominikanka odpowiedziała asem serwisowym... Czas dla Polek.

13:15

Dominikanki coraz częściej serwują pomiędzy Różański a Górecką. Na szczęście Różański skończyła atak z drugiej linii.

11:14

Niestety, Stysiak nie trafiła w boisko, a po drodze nie złapała bloku rywalek. Przewaga Dominikany rośnie.

10:12

Świetna akcja Dominikanek. Najpierw kapitalnie obroniły, a potem Martinez skończyła atak z drugiej linii na podwójnym bloku.

9:10

Polki wróciły przez chwilę na prowadzenie 9:8, ale ponownie oglądają plecy rywalek. Dominikanki zaczęły zdecydowanie lepiej serwować i sprawiają problemy polskim przyjmującym.

7:8

Kolejne niepewne przyjęcie w strefie konfliktu pomiędzy Górecką a Różański i Dominikanki wykorzystały kontrę. Po raz pierwszy wyszły w dzisiejszym meczu na prowadzenie!

7:7

Prawdopodobnie pierwsze nieudane przyjęcie Polek w tym meczu i Dominikanka pewnie skończyła przechodzącą piłkę. 

6:4

Kapitalny atak Góreckiej, ale po chwili fatalna zagrywka Stysiak, która poleciała niemal w trybuny. Na szczęście polska atakująca poprawiła się udanym atakiem z drugiej linii po bloku.

4:2

Co za gra Różański! Tym razem zdobyła punkt z drugiej linii!

3:1

Trzeci udany atak Różański w tym secie! Tym razem z prawego skrzydła.

1:0

Drugi set zaczął się od długiej akcji zakończonej świetnym atakiem Różański! Polki miały aż 80% przyjęcia w pierwszym secie (Góreckiej zapisano 100%!).

0:0

Początek drugiego seta! Tym razem serwuje Arias.

Kibice są zachwyceni grą Polek na mistrzostwach świata! Ale Dominikanki popełniły w 1. secie aż 9 błędów.

25:18

Koniec seta! Różański skończyła tę akcję na dwa razy, Dominikanki nie zdołały jej zablokować i piłka po ich rękach wyleciała daleko w aut!

24:18

Różański nie skończyła pierwszej piłki setowej, którą Polki miały w górze. Lavarini poprosił o drugi czas.

24:16

Kapitalny atak B. Martinez z lewego skrzydła po ciasnym skosie. Po tym punkcie zeszła na zagrywkę, ale jej zastępczyni - Martinez Caro - zaserwowała w siatkę. As serwisowy Góreckiej i piłki setowe dla Polek!

21:15

Tak jest! Pewny atak Stysiak z prawego skrzydła i czas na klasyczną podwójną zmianę: Gałkowska i Wenerska za Wołosz i Stysiak.

20:14

Uff. Zaczynało się robić nerwowo, ale w końcu Polki rozegrały pewną akcję zakończoną krótką ze środka przez Korneluk.

19:13

Magdalena Stysiak ma dziś problemy ze zdobyciem punktu. Przed chwilą spróbowała kiwnąć i nadziała się na blok. Po chwili Dominikanki zablokowały Górecką i Stefano Lavarini poprosił o czas.

19:10

Dominikanki zdobyły dwa punkty z rzędu, ale de la Cruz zaserwowała w siatkę.

18:8

Kolejny fatalny błąd dominikańskiej atakującej na prawym skrzydle i trener zespołu z Karaibów poprosił o drugą przerwę.

17:8

Polki zaczynają się bawić! Różański ograła blok rywalek sprytną kiwką o ręce przeciwniczek na kontrze! Po chwili potężny blok Korneluk na lewym skrzydle!

14:7

Polki grają znakomicie taktycznie i Różański skończyła kolejną kontrę! Dobra gra zaczyna się od trudnej zagrywki, a następnie dobrej współpracy na linii blok-obrona. Po chwili kuriozalny błąd Dominikanki znad taśmy, szurnęła piłkę palcami w taśmę!

12:7

Dominikanka zaatakowała w aut, a w kolejnej akcji Korneluk skończyła drugą kontrę ze środka! Przerwa dla Dominikany.

10:7

Świetna akcja Polek zakończona atakiem Witkowskiej z jednej nogi!

8:5

Dominikanki imponują warunkami fizycznymi i siłą, ale mają problemy w obronie i przyjęciu. Górecka dobiła się do pomarańczowego z lewego skrzydła, a w następnej akcji zdobyła punkt dzięki zagraniu blok-aut na kontrze!

6:3

Udana kiwka Różański z drugiej linii, choć wydawało się, że ta akcja nieco zgubiła tempo. Dominikanki nie zdołały jednak podbić piłki na środku boiska.

4:2

Polki straciły przewagę po nie najlepszym przyjęciu i nieskończonym ataku Stysiak, ale Dominikanka zepsuła zagrywkę i nasze reprezentantki mogły zrobić przejście. Po chwili as serwisowy Różański!

2:0

Udany początek Polek! Najpierw Dominikanka kiwnęła w aut, a następnie rywalka nie poradziła sobie z zagrywką Wołosz i Korneluk skończyła przechodzącą piłkę.

0:0

Zaczynamy mecz! Na zagrywce Joanna Wołosz.

Kibice w Ergo Arenie pięknie odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego" a cappella!

Znamy już wyjściowe ustawienie drużyny Stefano Lavariniego! 

Do meczu pozostały ostatnie minuty! Wynik tego spotkania będzie miał duże znaczenie w kolejnej rundzie, do której awansowały już obie druzyny.

Witamy w relacji na żywo z kolejnego meczu polskich siatkarek w mistrzostwach świata! Tym razem niepokonana Polska zagra z Dominikaną w starciu na szczycie grupy B. Początek już o 20:30!

Czym jeżdżą największe gwiazdy sportu?

Włącz podcast i zajrzyj z nami do garaży gwiazd!

Listen to "Samochody gwiazd sportu. Lewy. Świątek. Ronaldo." on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze