Polska - Dominikana WYNIK

Autor: Cyfrasport Polska - Dominikana WYNIK

Mecz na szczycie

Polki przegrały zacięty mecz na szczycie grupy z Dominikaną. Miłe złego początki, pierwsza porażka na MŚ [WYNIK]

2022-09-29 22:36

Niestety, po trzech zwycięstwach z rzędu, polskie siatkarki zanotowały pierwszą porażkę na mistrzostwach świata. Biało-Czerwone zaczęły mecz od fantastycznego pierwszego seta, w którym zdeklasowały rywalki 25:18. Później było już gorzej, gdyż trzy zacięte partie padły łupem Dominikanek. Ta porażka ma duże znaczenie w kontekście drugiej rundy, do której awansowały już obie drużyny. Polska spadła też na 3. miejsce w grupie przed ostatnim meczem z Turcją.

Polska - Dominikana 1:3 (25:18, 22:25, 21:25, 21:25)

Polska: Stenzel, Obiała, Alagierska-Szczepaniak, Korneluk, Witkowska, Gałkowska, Górecka, Stysiak, Fedusio, Szczygłowska, Wołosz, Szlagowska, Wenerska, Różański

Dominikana: Arias, Caro, Castillo, de la Cruz, Dominguez Martinez, Duran, Gonzalez, Gonzalez Lopez, Hinojosa Diaz, Marte Frica, B. Martinez, J. Martinez, Paredes, Pena Isabel

Przed czwartkowym meczem Polska prowadziła w grupie B z kompletem punktów, a Dominikana była druga z dorobkiem siedmiu "oczek" (przegrała w tie-breaku z Turcją). Mecz na szczycie rozpoczął się fantastycznie dla polskich kibiców, gdyż grające u siebie Polki zdeklasowały rywalki i wygrały 25:18. Podopieczne Stefano Lavariniego popisały się fantastycznym przyjęciem na poziomie 80% i skorzystały z dziewięciu błędów Dominikanek. Niestety, była to jedyna wygrana partia przez Biało-Czerwone. W późniejszej części meczu to Dominikana dominowała, i choć Polki dzielnie walczyły, to przegrały trzy sety z rzędu. W drugiej partii było 19:19 i 22:23, ale skończyło się 22:25. W trzecim secie było 21:22, ale to zespół z Karaibów zachował więcej spokoju i zdobył trzy decydujące punkty. Z kolei czwarty set od początku nie układał się po myśli reprezentacji Polski i bliski kontakt trwał jedynie do stanu 15:16. Później Dominikanki odskoczyły na kilka punktów i spokojnie dowiozły przewagę, wygrywając 25:21 i w całym meczu 3:1.

Ta porażka sprawiła, że Dominikana objęła prowadzenie w grupie z 10 punktami, a za jej plecami plasuje się Turcja i Polska z dorobkiem 9 pkt. Do następnej rundy awansowała też już Tajlandia i właśnie mecze pomiędzy tymi drużynami będą miały tam znaczenie. To sprawia, że ogromne znaczenie ma ostatni grupowy mecz Polek, który już w sobotę z Turczynkami. Poniżej nasza relacja na żywo ze starcia Polska - Dominikana:

Czy polskie siatkarki odniosą sukces na mistrzostwach świata?