Polska - Kanada 2:3. Siatkarze oblali test przed mundialem

2014-08-26 0:40

Reprezentacja Polski siatkarzy w ostatnim meczu towarzyskim przed rozpoczynającymi się 30 sierpnia mistrzostwami świata, przegrała w Spale z Kanadą 2:3.

Polacy rozpoczęli mecz od wygranej partii (do 21). W kolejnej na drugiej przerwie technicznej także prowadzili, ale ostatecznie ulegli do 23. W trzecim secie górą znów byli biało-czerwoni, ale w czwartym, gdy Stephane Antiga dokonał aż pięciu zmian (na parkiet weszli Michał Kubiak, Andrzej Wrona, Dawid Konarski, Fabian Drzyzga i Rafał Buszek), Kanadyjczycy z łatwością wygrali do 17.

MŚ w siatkówce 2014. Kto wystąpi na gali otwarcia? [WIDEO]

W piątym secie (nie rozgrywano go jako tie-break), po wyrównanej grze, Kanadyjczycy wygrali 25:22 i cały mecz 3:2.

Najlepiej punktującym w polskich szeregach był Mateusz Mika. Nasz przyjmujący zdobył w meczu 15 punktów. W zespole Kanady najskuteczniejszy był Gavin Schmitt, zdobywca 17 puntków.

W meczu otwarcia siatkarskich mistrzostw świata, Polacy zmierzą się 30 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie z Serbią.

Polska - Kanada 2:3 (25:21, 23:25, 25:22, 17:25, 22:25)

Polska: Zagumny (1), Wlazły (10), Winiarski (10), Mika (15), Nowakowski (13), Kłos (4), Zatorski (libero) oraz Konarski (12), Drzyzga, Możdżonek (6), Wrona (3), Kubiak (6), Buszek (7), Ignaczak (libero).