Autor: Cyfra Sport Polska – Serbia RELACJA NA ŻYWO ME siatkarzy Polska – Serbia LIVE ONLINE (WYNIK, SKŁADY)

ME siatkarzy: Polacy wyszarpali zwycięstwo w tie-breaku! Serbowie postawili niezwykle ciężkie warunki

2021-09-04 23:22

Polska wygrała z Serbią w drugim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy, ale nie zdobyła kompletu punktów. Serbowie postawili naszym zawodnikom bardzo ciężkie warunki i prowadzili już 2:1 w setach. Polacy zdołali się jednak podnieść i po niezwykle emocjonującym spotkaniu i jeszcze ciekawszym tie-breaku zgarnęli dwa, niezwykle ważne punkty. Warto wskazać, że Serbowie to teoretycznie najtrudniejszy rywal grupowy naszych zawodników. Poniżej zapis naszej relacji na żywo z meczu Polska - Serbia.

Polska – Serbia 2:2 (25:21, 23:25, 20:25, 25:20)

Polska: Bieniek, Drzyzga, Fornal, Kaczmarek, Kochanowski, Kubiak, Kurek, Leon, Łomacz, Nowakowski, Semeniuk, Śliwka, Wojtaszek, Zatorski.

Serbia: Atanasijević, Ivović, Jovović, Kovacević, Krsmanović, Lisinac, Liburić, Majstorović, Okolić, Peković, Perić, Petrić, Podrascanin, Todorović.

Reprezentacja Polski chce jak najszybciej wymazać z pamięci nieudane dla niej igrzyska olimpijskie w Tokio. Szansa na poprawienie humorów sobie i kibicom nadeszła niezwykle szybko, bo Polacy właśnie zaczynają zmagania w mistrzostwach Europy. W pierwszym spotkaniu fazy grupowej Polacy wygrali z Portugalią 3:1 zgarniając komplet punktów, ale stracony set pokazuje, że nie mogą oni uśpić swojej czujności w starciach z teoretycznie słabszymi zespołami. W drugim starciu w grupie A podopieczni Vitala Heynena zmierzą się z Serbami, którzy mają za sobą już dwa zwycięskie mecze – z Belgią (3:1) oraz Ukrainą (3:0). Zapowiada się więc niezwykle ciekawe starcie! Zapraszamy do śledzenia poczynań naszych siatkarzy w naszej relacji na żywo nas sport.se.pl.