Polska - Turcja WYNIK

Autor: AP PHOTO Polska - Turcja WYNIK

ME siatkarek

Polki prowadziły w każdym secie, ale to Turcja wygrała w trzech setach. Brutalny koniec marzeń o medalu mistrzostw Europy [WYNIK]

2023-08-30 18:39

Polska - Turcja WYNIK. To koniec przygody polskich siatkarek w tegorocznych mistrzostwach Europy! W środowym ćwierćfinale Turcja okazała się lepsza w trzech setach, choć w każdej z partii to Biało-Czerwone prowadziły po pierwszej połowie. Niestety, w kluczowych momentach rywalki były po prostu skuteczniejsze, a prawdziwą bohaterką meczu Polska - Turcja została turecka atakująca pochodząca z Kuby, Melissa Vargas. To Turczynki zagrają w półfinale ME z Włoszkami.

Polska - Turcja 0:3 (23:25, 22:25, 18:25)

Polska: Fedusio, Gałkowska, Jurczyk, Korneluk, Łukasik, Pacak, Różański, Stenzel, Stysiak, Szczygłowska, Szlagowska, Wenerska, Witkowska, Wołosz

Turcja: Akman, Akoz, Aydin, Aykac, Baladin, Cebecioglu, Erdem Dundar, Gunes, Kalac, Karakurt, Orge, Ozbay, Sahin, Vargas

Już przed meczem było wiadomo, że polskie siatkarki czeka arcytrudne zadanie. To Turcja była faworytem, a we wcześniejszych sześciu meczach ME straciła zaledwie dwa sety. Kibice w Polsce liczyli jednak na powtórkę z niedawnej Ligi Narodów, w której Polkom udało się wygrać z późniejszym triumfatorem tych rozgrywek. Od pierwszej piłki środowy ćwierćfinał był bardzo wyrównany, jednak w kluczowych momentach to Turczynki okazały się lepsze. W każdym secie Biało-Czerwone miały przewagę, ale dość łatwo ją trwoniły. W pierwszej partii prowadziły 16:12, by już po chwili przegrywać 17:21. Później doszły jeszcze na 20:21 i 23:24, ale przegrały 23:25.

W drugim secie Polki prowadziły jeszcze bliżej końcówki. Po zażartej walce było 21:18 i wtedy Turcja zdobyła sześć punktów z rzędu, w dużej mierze dzięki świetnym zagrywkom Ebrar Karakurt. Ostatecznie Turczynki wygrały w tej partii 25:22 i podopieczne Stefano Lavariniego były już nad przepaścią. Niestety, nie udało im się wygrać choćby jednego seta, bo w trzeciej partii rywalki weszły na najwyższe obroty. W połowie seta Polki prowadziły jeszcze 14:12, ale błyskawicznie zrobiło się 14:17 i Turcja się nakręciła, o czym świadczy zwycięstwo 25:18. Prawdziwą bohaterką ćwierćfinału została Melissa Vargas, zdobywczyni 24 punktów. Polska odpadła z ME w ćwierćfinale, a Turczynki zagrają w półfinale z Włoszkami. Poniżej nasza relacja z meczu Polska - Turcja:

Czy męska i żeńska kadra w siatkówce zagra na igrzyskach w Paryżu?